Творці італійського розділу популярної онлайн-енциклопедії Wikipedia вирішили видалити всі опубліковані там статті на знак протесту проти проекту закону, що забороняє публічне оприлюднення перехоплених телефонних розмов, передає РИА "Новости".
Згідно з цим законопроектом, якщо будь-яка особа виявить на інтернет-сайті "зухвало невірну" інформацію про себе, вона має право вимагати від редакції випустити спростування протягом 48 годин.
Участь суду при цьому не потрібна - досить, щоб жертва сама вважала опубліковане наклепом. Останнім часом різного роду "витоки" серйозно шкодили репутації скандально відомого прем'єра країни Сільвіо Берлусконі.
На думку добровольців, які пишуть і підтримують італійську Вікіпедію, положення нового закону дозволять безпосередньо цензурувати веб-сайти. Крім того, законопроект суперечить самій суті "народної онлайн-енциклопедії", і її подальше існування в Італії неможливе, заявили автори звернення на головній сторінці італійської Wikipedia. У Вікіпедії є редактори, але немає редакції - нейтральність та істинність публікованих матеріалів вироблялася в ході діалогу між учасниками проекту.
Вони також відзначають, що італійське законодавство вже передбачає боротьбу з наклепом. Крім того, він суперечить положенням Загальної декларації прав людини, що лежить в основі законодавства всіх розвинених країн.
Таким чином, автори Вікіпедії не відмовляють громадянам у праві на захист свого імені, але протестують проти закону, який фактично дозволяє цензурувати будь-який сайт без рішення суду.
На знак підтримки звернення італійські користувачі інтернету почали збір підписів під петицією "Врятуємо Вікіпедію".
Коментарі