пʼятниця, 31 січня 2014 12:02

Художник, який писав з натури баталії на Грушевського, показав готову картину

На барикадах вулиці Грушевського в Києві всіх вразив художник, який, не зважаючи на вибухи шумових гранат, "коктейлі Молотова" і їдкий дим палаючих шин, писав з натури картину, стоячи біля колонади стадіону "Динамо". Активісти прозвали його київським Верещагіним на честь відомого художника-баталіста. "Сегодня" знайшло сміливця. Ним виявився киянин Максим Вегера, живописець- самоучка, якому 29 років.

Художник розповів, що не зміг всидіти вдома, хоча в протестних акціях участі не бере.

"Я залишався осторонь від подій на Грушевського, оскільки, по суті своїй неагресивний чоловік. Приїхав в центр з товаришем, теж художником. І мене захлиснули емоції. Були двоякі почуття. З одного боку, радісно, що люди перестали бути рабами. Але з іншого - сумно, що їм доводиться проливати кров. Страху писати там картину не було. Мені захотілося зберегти цей момент, з собою був мольберт, пензлики і фарби. Вибрав позицію біля стадіону "Динамо" і почав малювати", - пояснює художник.

Каже , що працював швидко, почав о 9:30 ранку і до 15:00 картина була готова: вид на барикаду, з димом і людьми.

"Про безпеку я не думав. Навколо вибухали гранати, бігали і кричали мітингувальники, горіли шини. Але я занурився в роботу, був справжній кураж! Лише зрідка відповідав на запитання протестувальників. Вони цікавилися: чи не потрібна допомога? Якийсь хлопець у касці жартома попросив написати його портрет: "Малюй, художник! Це наша історія!". У перервах я грів руки і пив каву", - розповідає художник.

Зараз ви читаєте новину «Художник, який писав з натури баталії на Грушевського, показав готову картину». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути