Ексклюзиви
Середа, 29 січня 2014 15:44

"Ніколи не забуду, як хвиля від вибуху йде крізь тіло" - живописці на барикадах
13

Sunrise. Марія Діордійчук
Марія Діордійчук за роботою
Стіна. Руслан Коломієць
Художник Максим Вергер за роботою
Картина Марії Діордійчук

Поки триває протистояння між мітингувальниками та силовиками на столичній вул. Грушевського, художники пишуть з натури, що відбувається на барикадах. Хтось користується онлайн-трансляціями з подій, приходить на Майдан замальовувати ескізи, а дехто стоїть з мольбертом на морозі перед самими барикадами. Київська художниця Марія Діордійчук працює над серією "Кольори волі". Вже готові чотири її полотна і стільки ж у роботі.

"Емоцій через край, і я не встигаю займатись навіть поточними справами вдома. Зранку біжу в серце подій з олівцями та альбомом, вдень - швидко до майстерні, щоб почати роботу на полотні, - розповідає художниця. - Була думка взяти етюдник та писати безпосередньо на Грушевського, я пішла ввечері саме в день Соборності "на розвідку". Підійшла дуже близько до епіцентру заворушень. Ніколи не забуду, як хвиля від вибуху йде крізь тіло. Піднімається з землі, проходить через ноги аж до кінчиків пальців рук, очі печуть від їдкого диму, а в вухах дзвін. Зрозуміла, що в таких умовах можу робити тільки швидкі замальовки."

Художниця щодня приходить на Майдан Незалежності або Європейську площу, робить замальовки 2-3 години, а потім йде до майстерні працювати.

Руслан Коломієць почав писати революційні картини після 19 грудня, відразу по тому, як на Грушевського спалахнув конфлікт. Малює вдома під онлайн-трансляції. Окрім загальних планів боротьби художник також написав портрет Сергія Нігояна, 20-річного охоронця Майдану, якого застрелили 22 січня.

Часто перед самими барикадами можна зустріти художника Максима Вегера з мольбертом за роботою. Його картина вже готова, але поки не готовий її показувати.

"Десь з 10-ї ранку до 17-ї години я був там. Від морозу намагався абстрагуватися, мені в цьому дуже допомогли привітні люди, які зігрівали мене своїми словами і щирими очима. Вдома відсутні ті емоції, які я відчув там," - розповідає митець.

Зараз ви читаєте новину «"Ніколи не забуду, як хвиля від вибуху йде крізь тіло" - живописці на барикадах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1531
Голосування Що думаєте про заяву Андрія Данилко влаштувати прощальний тур Вєрки Сердючки?
  • Це рекламний хід аби знову привернути увагу
  • Шкода, Сердючка справжня народна артистка України
  • Давно пора, цей образ себе вичерпав
  • Чекаю від Андрія Данилка нових цікавих проектів
  • Свій варіант у коментарях
Переглянути