Астрономам із Центру астрофізики в Гарварді з допомогою віртуального телескопа вперше вдалося розгледіти околиці чорної діри в центрі нашої Галактики Чумацький Шлях.
"Досі ніхто ще не бачив центра нашої Галактики в такому наближенні. Нам вдалося підійти дуже близько до межі чорної діри", - заявив доктор Джонатан Вейнтрауб.
Як відомо, чорні діри утворюються під час колапсу масивних зірок. При цьому гравітація на околицях чорної діри настільки велика, що її не можуть залишити ніякі об"єкти.
У центрі багатьох галактик, на думку астрономів, існують супермасивні чорні діри, що сформувалися під час колапсу центральної частини галактики.
Варто зазначити, що найближча від нас чорна діра перебуває в центрі Чумацького Шляху на відстані 26 тисяч світлових років від Землі в районі об"єкта Стрілець A. Саме за цією дірою й спостерігали астрономи, використовуючи радіотелескопи в Аризоні, Каліфорнії й на Гавайях. Усі пристрої були об"єднані в один віртуальний телескоп з можливістю збільшення, що в тисячу разів перевищує збільшення космічного телескопа Hubble.
Вчені з"ясували, що розмір об"єкта Стрільця А - 50 мільйонів кілометрів, або одна третина від відстані між Сонцем і Землею. Поміж тим, фахівці побудували комп"ютерну модель цієї області Галактики, в яку входять: центральна частина чорної діри, газ і газові струмені, що обертаються навколо неї та виштовхуються зі швидкістю наближеною до швидкості світла.
А астрономи із Чилі й США, дослідивши розподіл речовини в теперішньому й минулому Всесвіту, виявили критичну масу чорних дір, більше якої вони рости не можуть, повідомляє РИА Новости
Коментарі