Американські астрономи відкрили найважчу нейтронну зірку з нині відомих науці.
Астрономічне тіло, назване PSR J1614-2230, розташоване приблизно в 3 тис. світлових років від Землі і сягає всього 19,3 кілометра в діаметрі. При цьому маса нейтронної зірки еквівалентна 1,97 маси Сонця, повідомляє ИТАР-ТАСС.
Це рекордно великий показник. Колишній становив 1,67 маси Сонця. Маси більшості відомих нейтронних зірок близькі до 1,44 маси Сонця.
"Ми навіть не припускали, що нейтронні зірки можуть бути настільки важкими. Переконатися у зворотному було вражаюче", - повідомив у середу Пол Деморест з Національної радіоастрономічної обсерваторії США.
Обсерваторія базується в штаті Вірджинія і має філії в штатах Аризона і Нью-Мексико.
Подібні зірки є одним з кінцевих продуктів своєї еволюції.
Характерні ознаки - це малий розмір (20-30 км в діаметрі) при високій середній щільності і величезній масі. Вони випускають радіоімпульси і швидко обертаються навколо власної осі.
Зірка PSR J1614-2230 не стала виключенням. Вона робить повний оборот навколо осі за три тисячних секунди. Належить до категорії подвійних зірок.
Раніше Gazeta.ua повідомляла, що астрономи з Європейської південної обсерваторії виміряли відстань до найбільш далекої галактики і найбільш віддаленого відомого людині об'єкта. Він розташований у більш ніж 13 мільярдах світлових років від Землі. Ми бачимо його таким, яким він був лише через 600 мільйонів років після Великого вибуху.
Коментарі