вівторок, 15 березня 2016 05:25

У селах сигнал інтернету ловлять антеною

Автор: Оксана Прітченко
 

— Донька вступила в технікум. Для навчання їй треба інтернет, тому вирішив провести, — розповідає 43-річний Михайло Харченко із села Худяки на Черкащині. Він підключився до мережі через телефонну лінію "Укртелеком". Перед цим користувалися портативним USB-модемом. — Але інтернет працював повільно, не завжди було покриття. Дротовий інтернет набагато кращий — і швидкість хороша, і недорого. Плачу 130 гривень на місяць.

До телефонної лінії Харченко приєднав роутер. Пристрій підтримує сигнал інтернету в радіусі 200–300 м.

— Тепер можна заходити в мережу без підключення дроту. Наприклад, через телефон, планшет чи ноутбук. Ходжу по двору із планшетом. Радіо по ньому слухаю або через відео­зв'язок зі знайомими говорю. Сусід через дорогу каже, що сигнал ловить і в нього.

Більшість городян використовують кабельну мережу. У кожну багатоповерхівку­ ­заведені кабелі двох-чотирьох фірм, що пропонують інтернет. Підключають безкоштовно, швидкість становить 60–100 Мб/с. Можна дивитися в інтернеті кіно, швидко скачувати музику. У селах кабельного інтернету немає, тому люди використовують інші способи підключення до мережі.

— Мені потрібен був для роботи й відпочинку такий інтернет, як кабельний у містах. Домашнього телефону не маю, тягти лінію дорого. USB-модем дорогий в експлуатації й дає малу швидкість. Тому зупинився на технології "аймакс" або її ще називають Wi-Fi. Сигнал інтернету ловить антеною, передає через спеціальний модуль на комп'ютер, — розповідає 27-річний Владислав Галалай із села Червона Слобода Черкаської області. — Щомісяця плачу 100 гривень. Середня швидкість — 5 мегабіт за секунду. Можна дивитись фільми, сидіти в соцмережі, читати новини.

Антену для прийому такого інтернету встановлюють на найвищій точці у дворі. Міцно закріп­люють. Інакше мережа працюватиме з пе­ре­боями.

— Труднощі можуть виникнути через дерева. Буває, за рік-два вони виростають і зв'язок стає недосяжний. Потрібно або антену вище піднімати, або дерева підрізати.

Ті, хто користується інтернетом рідко, — читають пошту чи переглядають новини, купують USB-модеми. Коштують від 300 до 1 тис. грн. Перевагою є оплата за час користування. Якщо кілька місяців його не вмикати, платити за інтернет не потрібно.

— Однак і в цьому випадку можуть виникнути труднощі. У вашому селі може не бути покриття для такого інтернету. Тому перед купівлею варто це з'ясувати, — розповідає 25-річна Олена Кульбаба з компанії "Інтертелеком". — А іноді буває, що покриття є. Але через схили, гори чи будівлі сигнал погано доходить. Безпрограшним варіантом є інтернет через антену — Wi-Fi або "аймакс".

Найкраще сигнал інтернету ловить у селах на рівнинах за 5–50 км від міст. А також — у населених пунктах на підвищеннях. Найбільше проблем із сигналом виникає в селах між горами й у ярах.

Сигнал поширюють через планшет

Більшість планшетів можуть давати сигнал інтернету через Wi-Fi для інших мобільних пристроїв. Для цього у планшет вставляють сім-карту мобільного телефона й налаштовують на ньому інтернет 3G.

— Сигналу достатньо для п'яти пристроїв. Це можуть бути ноутбук, телефон чи інший планшет. Коли їду із сім'єю на дачу за 20 кілометрів від Києва, завжди так налаштовую мережу. Донька сидить у соцмережі на своєму мобільному, а я читаю новини в ноутбуці, — розповідає 39-річний Юрій Салій із Києва. — Планшет бажано тримати постійно на підзарядці. Коли він роздає сигнал, розряджається швидше. Що більше пристроїв під'єднані до планшета, то повільніший інтернет.

Інтернет працює тільки через нову телефонну лінію

Інтернет через телефонну лінію не працює в населених пунктах, де прокладені старі дроти.

— Вони не передають інтернет-сигналу. Зазвичай такі лінії лишають у невеликих селах, що віддалені від районних центрів, — говорить 30-річний Дмитро Васильєв, зв'язківець "Тріолану". Компанія підключає інтернет. — Також є труднощі з підключенням до спарених телефонних номерів. Тоді в одного абонента інтернет буде, другому провести неможливо. Аби мережа не зникала, під'єднують сплітер. Це пристрій завбільшки із сірникову коробку. Він коштує 50 гривень.

Зараз ви читаєте новину «У селах сигнал інтернету ловлять антеною». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути