"Пиво корисне для здоров"я, якщо його пити не більше 0,7 літра в день", — каже директор американського "Інституту здорового способу життя" доктор Кертіс Еллісон. — Помірне регулярне вживання пива допомагає в лікуванні хвороб серця, ожиріння, діабету та остеопорозу — крихкості та ламкості кісток. Від такої кількості напою не можна навіть сп"яніти. Бо пивний хміль в організмі стимулює вироблення травного соку. А той знешкоджує негативний вплив алкоголю. Пиво є головним джерелом кремнію і відновлює кісткову масу.
Також позитивно впливає на засвоєння їжі. Напій містить солі фосфорної кислоти, білок та амінокислоти. Ці елементи допомагають при анемії — низькому рівні гемоглобіну у крові. А вуглекислий газ сприяє процесові травлення. Активні речовини, що містяться у хмелі, вгамовують біль та гальмують розмноження бактерій.
До складу пива входить вітамін В1, який ще міститься в апельсинах, горосі та яловичині. А ще — вітамін В2, що є у бананах, зернах пшениці, молоці, печінці та яйці. Пиво містить складний білок ліпопротеїн, його ще називають "хорошим холестерином". Він очищує кровоносні судини від шкідливих відкладень.
Людський організм потребує 25 грамів спирту щодня
— Пиво треба вживати регулярно, — радить Кертіс Еллісон. — Вітаміни, що є в ньому, необхідні організму щодня. Краще в день вживати по 0,5–0,7 літра пива. Адже людський організм потребує щодня 25 грамів спирту. Саме стільки міститься в кількох склянках пива. Якщо людина взагалі не п"є, вона помре швидше, ніж той, хто помірно вживає алкоголь.
Але при надмірному вживанні дія пива негативна. Наркологи з російської організації "Здоров"я нації" дослідили, що регулярне вживання напою спричиняє алкоголізм.
— Не можна пити пиво як профілактичний засіб при хворобах, — каже кандидат біологічних наук Антон Жанатаєв. — Це може призвести до цирозу печінки — відмирання її тканин.
— Також пиво викликає алкогольний гепатит. Це поява жовтухи, підвищення температури та нудота, — розповідає доктор медичних наук Андрій Дурнєв. Каже, вживаючи щодня по 40 мл спирту, можна стовідсотково захворіти на алкогольний гепатит. Адже 3% загальної смертності припадає на алкоголиків через пухлини в гортані, стравоході та глотці.
Пиво — один із найстаріших напоїв. Його виготовляли ще стародавні шумери, які жили на території сучасного Іраку та Сирії 5 тисяч років тому. У давніх єгиптян пиво з"явилося у II тисячолітті до н.е. Археологи відкопали рештки пивоварні часів цариці Нефертіті — їх датують 1300 р. до н.е. В добу середньовіччя пиво пили як ліки від чуми та холери.
Коментарі