— Я почуваюся дуже погано. Установив маленький пам'ятник, а його знімають. Не знаю, кому він заважав. Розумію, що в Україні потрібні документи на те, аби дихати, — розповідає російською 25-річний Рафаель Тубул, громадянин Ізраїлю.
7 червня у місті Умань на Черкащині зняли пам'ятний напис із багатоповерхівки на вул. Пушкіна. У ній жив хасид 20-річний Шмуель Тубул, рідний брат Рафаеля. Торік у вересні він загинув під час сутички з місцевими. Рафаель установив на будинку пам'ятний напис на честь покійного. На івриті було написано: "Бу динок Шмуеля Нахема Тубула". Знак з'явився без дозволу міської влади.
Його демонтували представники Ради громадських організацій Умані. За роботою наглядали міліціонери та працівники мерії.
— Хасиди можуть щось установлювати чи будувати з дозволу міської ради. Написи чи банери мають бути не лише на івриті, а й державною українською мовою. Якщо все зроблене згідно із законом, то претензій у нас не буде, — коментує Віктор Дунаєв, заступник голови Ради громадських організацій Умані.
Окрім пам'ятного знака, влада зняла біґ-борд, який показував місце відправлення маршруток. Напис на ньому був лише на івриті, а встановили його без дозволу. Також зрізали огорожу навколо продуктового магазину з кошерною їжею та на вулиці, що веде до могили Рабі Нахмана.
— На зняття огорожі є приписи ДАІ й пожежників, — каже Віктор Дунаєв. — У випадку пожежі в цьому місці не могла би проїхати машина рятувальників.
Коментарі
5