вівторок, 08 жовтня 2019 07:10

Відомого трансплантолога спіймали на хабарі

Автор: ФОТО З САЙТА UAZMI.ORG
  Хірург-трансплантолог Олег Котенко — єдиний в ­Україні робить операції з пересадки печінки
Хірург-трансплантолог Олег Котенко — єдиний в ­Україні робить операції з пересадки печінки

Керівника відділення транс­плантації та хірургії печінки Національного інституту хірургії і трансплантології ім. Олександра Шалімова Олега Котенка взяли під нічний домашній арешт. Таке рішення виніс Голосіївський райсуд Києва 4 жовтня.

Лікаря звинувачують у хабарництві — отримав від пацієнта $20 тис. — 500 тис. грн. Затримали 3 жовтня на робочому місці.

— Всього з кабінету лікаря вилучили 65 тисяч доларів (1 млн 635 тис. грн. — ГПУ). Ще 13 тисяч доларів і 7 тисяч євро знайшли в нього вдома. 840 тисяч доларів тримав на банківському рахунку, — каже Надія Максимець зі столичної прокуратури.

Олег Котенко — провідний український трансплантолог. Має майже 40 років лікарського стажу. Єдиний хірург, який робить в Україні операції з пересадки печінки. За вимагання грошей і отримання хабара його можуть ув'язнити на 10 років. В Інституті затримання колеги не коментують.

"Олег Котенко врятував тисячі пацієнтів, яким відмовили в допомозі інші хірурги. На підготовку такого фахівця необхідно витратити десятки років і кілька мільйонів доларів, — пише у своєму блозі 54-річний Борис Тодуров, директор Інституту серця. — На сьогодні — це єдиний незамінний фахівець в українській медицині, "втрата" якого спричинить за собою сотні смертей на рік тих пацієнтів, яким не в змозі допомогти інші".

Екс-виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я 56-річна Уляна Супрун вважає, що не можна виправдовувати лікарів за хабарництво.

— Постсовєцька медична еліта нав'язали частині суспільства тезу про те, що подібні злочини є санкціонованими. Бо зар­плата в лікарів низька і вони рятують життя. Тому займатися вимаганнями і шантажем людей у відчаї — це нормально, — говорить Уляна. — Коли йдеться про такі злочини, не може бути місця для подвійних стандартів. Про скількох пацієнтів, які не змогли зібрати необхідну суму, ми ніколи не дізнаємося? Скільки життів втрачено, бо подібні лікарі не захотіли оперувати без готівки? У правовій державі всі рівні перед законом і правосуддя здійснюється незалежно від майнового чи соціального стану.

Зараз ви читаєте новину «Відомого трансплантолога спіймали на хабарі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути