Пригоду під Кошарами коментує генерал міліції 53-річний Микола Каплій, колишній начальник управління МВС України в Черкаській області. У 1990-х він керував управлінням з боротьби з бандитизмом, брав участь у затриманнях.
— Операція проводилась поспішно й необдумано, — каже Микола Васильович. — Очевидно, хтось хотів вислужитися, затримати швидше. І загинули люди.
Яких помилок припустилися у плануванні операції?
— Інформації про Дикаєва достатньо. Але її ніхто не проаналізував. Хоч у міліції є підрозділи, що прораховують поведінку злочинця. По-друге, не визначили кількість людей у машині. Це елементарно, але не зробили. Інспектора ДАІ не проінструктували, як діяти. Під час операції не були задіяні снайпери. А це неприпустимо. Тільки бандит цілиться в міліціонера чи піднімає гранату — його має знешкодити снайпер. На таких операціях їх має бути щонайменше двоє. Не заблокували шляхи відступу, не перекрили дороги. Тому кілери втекли. І головне: операцію проводили інспектори ДАІ і "Беркут". Для затримання і знешкодження бандитів створений спеціальний підрозділ — "Сокіл". А "Беркут" — це політична жандармерія, вони давно втратили навички проведення спецоперацій.
Могильов казав, що затримували поспішно, бо була інформація, що Дикаєв планує втекти до Молдови.
— Нісенітниця! Від Одеси до Молдови ще треба доїхати. По-друге: один дзвінок із міліції і всі кордони заблоковані. А так просто безглуздо кинули хлопців під гранати.
Під час штурму 1 жовтня брали участь спецпідрозділи "Альфа", "Сокіл", "Беркут". Використовували гранатомети, бронетранспортер. Однак одному з трьох таки вдалось утекти.
— Перша операція — то дурня, а друга — ще більша. Застосовувати гранатомет у житловому секторі, розстріляти машини цивільних. Гранатомети — зброя для ведення бойових дій, тобто для війни. У міліції вони не застосовуються. Щоб знешкодити бандитів, достатньо кількох снайперів.
Коментарі
31