12 жовтня рятувальники завершили укріплення 10-поверхівки на вул. Соломії Крушельницької, 1/5 у Києві, де стався вибух. Це зробили, щоб люди змогли забрати залишені в зруйнованих квартирах речі — одяг, коштовності, гроші, дрібну побутову техніку.
Рвонуло в шостому під'їзді висотки 21 червня. Обвалилися 16 квартир із четвертого по восьмий поверх. П'ятеро людей загинули, стільки ж опинилися в лікарні. Без житла лишилися 125 осіб. Вибух стався через витік газу, за однією з версій. За другою — у будинку могла здетонувати вибухівка, казали тоді. Проте остаточних висновків експертизи немає й досі. Не встановлений винуватець. Більшість постраждалих не отримали права власності на нові квартири.
— Про експертизу нічого не відомо. Винного нема. Право власності на надані Офісом президента квартири отримали три родини із 40, — розповідає 36-річна Марина Писаненко із шостого під'їзду. — Поштові адреси мають не всі багатоповерхівки, сертифікати на житло в яких ми одержали. Одна не добудована. А матеріальна допомога, яку обіцяли від Київської міської державної адміністрації, можлива лише після набуття права власності.
Марина Писаненко з батьками жила у двокімнатці на сьомому поверсі. По сусідству з квартирою, де був імовірний епіцентр вибуху.
— Постраждалі досі живуть хто де. Квартира, яку дали мені з батьками, не менша за втрачену. Але там нема батарей, проводки, водовідведення, виходів на балкони. На ремонт бракує грошей. Та й страшно щось робити, доки не отримали документів. Виплатити мають від Київської міської держадміністрації по 2925 гривень на кожен квадратний метр нового житла. Їх може не вистачити на ремонт. Але й цього не дають без документів, — продовжує Марина Леонідівна. — Нам обіцяли укріпити будинок і зробити доступ до квартир до початку опалювального сезону. Меблі й габаритну техніку виносити ніхто й не збирався. Але хоча б одяг і взуття. В нашій квартирі вибухом винесло балкон і кухню. Досі всі речі лежали просто неба.
Поки що люди отримали тільки компенсацію від району — 50–100 тис. грн.
Розмір залежав від того, чи є в родині постраждалі, наскільки тяжкі травми. Найбільше виплатили родинам загиблих. Також благодійний фонд допоміг коштами на відновлення документів — по 2,5 тис. грн на кожну зареєстровану людину.
Експертизи тривають. Від їхніх результатів залежатиме хід слідства, каже Надія Максимець зі столичної прокуратури.
— Висновки експертиз ще очікуємо, — говорить Надія Максимець. — Коли дізнаємося причину трагедії, стане зрозуміло, хто є винуватцем. Поки що першочергова версія — витік газу. Залишків вибухівки на місці експрес-аналіз не виявив.
Коментарі