30 родин із п'ятиповерхівки в Тальному Черкаської області cьомий місяць живуть без даху над головою. Наприкінці квітня там обвалився технічний поверх. Власники розташованих під завалами квартир виселилися. Ті, хто залишився, зібрали на ремонт понад 130 тис. грн.
— Минулої п'ятниці приїжджали будівельники з Умані, — розповідає 35-річна Любов Рябошапка. Вона є головою об'єднання співласників багатоквартирного будинку. — Мешканці будинку зібрали гроші на ремонт. Цього вистачило, аби краном зняти зруйновані плити й цеглу.
Просили будівельників, аби продовжили роботу в борг. Відмовили. Будинок так і стоїть розкритий, — говорить голова СББ. — Я мешкаю не прямо під зруйнованим поверхом, але під час дощів у туалеті води по кісточки. Через це згоріла електропроводка. Не знаємо, як буде далі і чи вирішиться наша проблема. Можемо не зібрати достатньої суми.
У перші дні після обвалу людям відімкнули газ. Зараз постачання вже відновили.
— Ті, хто під цією бідою жив, — виїхали. Хтось у селах поселився, хтось на дачі. Я ж із дітьми тут, — зітхає жінка. — Через вологість стіни у квартирах покрилися пліснявою. Опалення дуже не вмикаю, бо прийдуть платіжки на чималі суми. Поки що не холодно. Як вдарять сильні морози — побачимо.
В аварійному будинку 60 квартир. Заселені менше півсотні.
— З боєм та криком нам вдалося отримати з міської влади 80 тисяч гривень, — каже місцевий житель 37-річний Сергій Добриян. — Постійно бігали за головою ОТГ Юрченком. Він від нас ховався, хоча про зустрічі домовлялися заздалегідь. Від зруйнованого даху я живу через три квартири. Аби якось захиститися від дощів, ми вкрили територію брезентом. Та вологи потрапило до будинку багато. Коли будуть морози, стіни почне розпирати.
На тимчасовий дах необхідно 380 тис. грн. А на капітальний — 3,5 млн грн.
— У пріоритеті зробити тимчасову покрівлю. Закрити місце обвалу, аби не допустити подальшої руйнації, — каже заступник голови ОТГ Віталій Шуляк, 30 років. — Якщо цього не зробити, є велика ймовірність, що будинок зиму не переживе.
Будівля зведена зі значними порушеннями, запевняє один із керівників уманської будівельної компанії Артем Кравець, 28 років.
— Навіть на тимчасове перекриття підуть великі гроші, — пояснює. — Без ремонту вода буде на першому поверсі. Плити, які ми демонтували, майже всі лопнули. Тому на час робіт людей попросили покинути квартири. Плита могла переламатись і наробити горя. В будинку неправильно зроблений дах: там є нахил, і тому вода постійно підмиває все. Сам будинок зведений з якісної цегли. А от технічний поверх — із половинок.
Коментарі