Нагадаємо, про Олександра та Юлію "ГПУ" розповідала у номері за 14 травня. Діти загинули після того, як їли суміші "Детолакт" і "Малютка". Державна санітарно-епідеміологічна служба дослідила дитяче харчування, воду, предмети побуту. З"ясували, що у криничній воді перевищена допустима норма нітратів. У селі Олександрівка — утричі, у Жуківцях — у 50 разів.
— Перевіряли воду не з того колодязя, з якого ми брали, — не погоджується мати загиблого Олександра 24-річна Ліна Драпак. — Ми набираємо з того, що за 100 метрів від нашої хати, у долині.
Медики не знають, як нітрати потрапили до криниці в Жуківцях.
— Можливо, гноївку недалеко зберігали, і її змило дощем, можливо, десь поряд використовували нітратні добрива, — припускає головний санітарний лікар Тернопільської області Степан Дністрян, 61 рік. — Тут багато залежить від того, як залягає водоносний горизонт, із якого через колодязь набирають воду. Це колись вважали, що вода в колодязях — найкраща. Зараз її вміст дуже нестабільний. Сьогодні все в нормі, а завтра дощ змив із поля добрива і є нітрати. Вода з нітратами на смак і на запах не відрізняється від звичайної. Кип"ятіння не допомагає. Тож для дитячого харчування краще купувати бутильовану воду.
×
Коментарі