— На Донбасі триває війна. Медичної допомоги потребують і солдати антитерористичної операції, і мирні жителі, які стали жертвами сутичок. Та для цього нічого не робиться. Практично блокується відправлення медикаментів і кардіомобіля для військових, — каже Сергій Прожейко, лідер громадської організації "Гроза".
2 липня кілька громадських організацій Майдану провели акцію-реквієм під стінами Міністерства охорони здоров'я. Згадали про загиблих у зоні АТО солдатів і офіцерів, на вході до відомства намалювали людські силуети — символи померлих. Переконані, що багатьох можна було врятувати, якби їм вчасно надали необхідну медичну допомогу. Звинувачують міністра охорони здоров'я Олега Мусія в непрофесіоналізмі й небажанні боротися з корупцією.
— Олег Мусій потрапив на посаду міністра по квоті Майдану, але довіри не виправдав, — каже лідер автомайдану 29-річний Сергій Коба. — Показав себе непрофесіоналом, не бажає боротися з корупцією. Всі наші намагання вичистити з міністерства тендерну мафію часів Раїси Богатирьової наштовхувалися на саботаж із боку міністра. Замість реальної роботи він лише гучно заявляє про те, що йому заважають. Намагається зняти із себе відповідальність за провали. Переводить стрілки на кого завгодно — від уряду й парламенту до власних заступників. Зволікання міністра з наданням допомоги пораненим солдатам — це злочин. Люди самі збирають їм на ліки, а міністр нічого не робить. Установа гальмує закупівлю вакцин для обробки ран.
Майданівці обурюються, що урядовець блокував виплати родинам Небесної сотні. Люди отримали гроші лише після особистого втручання прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.
— Це свідчить не лише про непрофесіоналізм, а й про відверту його халатність, — кажуть. — Ті, хто пропонував Олега Мусія на цю посаду, визнали свою помилку. Тепер вимагають його відставки.
— Олег Мусій очолює міністерство охорони здоров'я чотири місяці, — каже народний депутат 48-річний Василь Пазиняк, член парламентського комітету з питань охорони здоров'я. — Досі не проявив себе ефективним менеджером. Кілька разів був на засіданні нашого комітету. Я ставив чітке й конкретне завдання — очистіть міністерство від кадрів пані Богатирьової, позбудьтеся мафіозної машини. Він нічого не зробив, хоч називає себе ледь не головним борцем із корупцією. За часів керівництва Раїси Богатирьової Мусій був головою Громадської ради при міністерстві. Стає зрозуміло, чому так мляво діє.
На міністра нарікають інші представники медичної громадськості.
— Система охорони здоров'я помирає, а міністр не робить жодних кроків для її порятунку, — говорить 67-річний Семен Глузман, президент Асоціації психіатрів, правозахисник. Він звернувся до глави держави та прем'єр-міністра із пропозицією прозоро призначити нового міністра під контролем громадськості.
У Верховній Раді обговорюють пропозиції щодо заміни кількох міністрів.
— Щодо результатів роботи міністра охорони здоров'я у нас теж багато питань, — каже голова фракції УДАР 45-річний Віталій Ковальчук.
Коментарі