— Начали трещать несущие стены. С потолка посыпалась штукатурка, песок, отваливался кафель, полы сдыбились. Кому есть где остановиться — взяли необходимые вещи и уехали. С третьего подъезда выехало большинство, в первую очередь семьи с детьми, — розповідає 66-річна Неля Долгополова, мешканка 4-поверхівки на бульв. Шевеченка, 42, у Запоріжжі.
Частина будинку від підтоплення просіла й деформувалася. У стінах третього й четвертого під'їздів утворилися великі тріщини. Мешканці масово виїжджають. Бояться обвалу.
— 23 лютого в мене по стінах потекла вода. Почали відпадати обої, — продовжує Неля Олексіївна. — Дала заявку на Запоріжремсервіс, в якого ми на балансі. Але ніхто не приїхав. Коли 2 березня почали тріщати стіни в третьому й четвертому під'їздах — знову їх викликали. Тоді приїхала і служба водоканалу. Все обдивилися. Сказали, все добре. Потім у третьому під'їзді відкололася сходова клітка від стіни. Був страшний гуркіт. Щілини в стінах помітно збільшилися. У кількох квартирах людям посипалися на голови пісок, кахлі. А в ніч на 4 лютого в магазині під нами прорвало труби — від того, що будинок деформувався.
Ремонтна бригада вночі полагодила прорив. Будинок звели 1957 року. Відтоді жодного капітального ремонту комунікацій не проводили.
— Провели незалежне обстеження будинку в дослідницькому інституті. Нам сказали — гарантії дати не можемо. Як є можливість, виїжджайте. Раніше, коли були прориви, ремонтники воду не відкачували, а спускали під будинок. Вона накопичувалася й підмивала фундамент. Тепер усе замінили. На тріщини поставили маячки. Будуть спостерігати, чи йде далі руйнація, — говорить Неля Долгополова. — Люди плачуть, на нервах. Дехто із сусідів залишився, бо нема куди їхати. Я теж домівку не покинула. У папку зібрала документи й гроші. Раптом що — вдягнуся тепло й тікатиму на вулицю.
Допомагали виїжджати родинам місцеві громадські активісти.
— Люди тікають із будинку. Бояться, що рухне. Дізналися про проблему. Зібралися, аби допомогти їм виносити необхідні речі й меблі. Сім'ї з дітьми забирали ліжечка, візочки. Їхали до родичів власним транспортом. Загального відселення влада не проводить, — каже 25-річний Максим Зайченко із Національного корпусу Запоріжжя. — У Запоріжремсервісі сказали, що проблеми немає. В будинку жити можна, хоч він і схожий на "Титанік" — просідає й розколюється посередині. Деякі сім'ї бояться залишати квартири, аби не лізли мародери.
Коментарі