До приміщення Хмельницької дитячої художньої школи вдень 25 травня сходяться кількадесят колишніх випускників. Розкладають мольберти на знак протесту щодо припинення діяльності закладу. Таке рішення сесія міської ради прийняла 31 березня.
— По відношенню до дітей і молоді це злочин, — каже Максим Болячко, 24 роки.
Випускники прогнозують, що може бути на місці школи за півроку. Максим малює вивіску "Здається в оренду". Артем Кравчук, 19 років, зображує нічний клуб з вивіскою "Секс-шоп "Клубнічка".
У міській раді пояснюють, що ліквідувати заклад вирішили, аби "реорганізувати, додати класи скульптури, кераміки і вишивки".
— З боку мерії є купа порушень, — говорить 23-річний Федір Устинів, представник Хмельницької обласної організації "Діти кризи". — По-перше, не повідомили профспілки за два місяці, як того вимагає законодавство. По-друге, для реорганізації не обов"язково ліквідувати. Закон дозволяє просто додати класи. У березні торік Верховна Рада прийняла постанову "Про підтримку закладів культури в період економічної кризи". Вимагає вживати заходів, аби зберегти існуючу мережу культурних закладів.
Дитяча художня школа — єдина у Хмельницькому. Працює протягом 32 років. Одноповерхова будівля площею 1,1 тис. "квадратів" розташована на центральній вул. Проскурівській. Тут навчаються 380 дітей, платять 17 грн на місяць. Також кількадесят відвідують підготовчі класи — за 106 грн щомісяця. У штаті 21 особа. Тепер вони мають писати заяви на звільнення.
— Ми не проти розширення й реорганізації, — розповідає завуч 43-річний Олександр Пекарський. — Але ліквідовувати школу заради нової назви — це занадто. Для того, аби виростити гілку, вони рубають дерево. Та й грошей на організацію нової школи не виділили. Підозрюємо, що просто хочуть забрати приміщення.
— Мене теж влаштовує реорганізація, але ніяк не ліквідація, — додає Марія Шпорт, 28 років. У школі навчається її син Іван. — Мій Ваня зараз учиться малювати, але хоче ще й скульптурою займатися.
Посадовці радять не перейматися.
Для того, аби виростити гілку, вони рубають дерево
— 26 травня на сесії міської ради депутати прийняли новий статут школи, — пояснює Анатолій Савченко, начальник управління внутрішньої та інформаційної політики міської ради. — Тепер її назва — "Школа образотворчого мистецтва". Школа підпорядковується відділу культури і туризму, який виділяє на неї кошти. Її фінансуватимуть у тому ж обсязі, що й раніше.
— Ми з міською владою працюємо над тим, аби підняти школу на новий рівень, — підтримує рішення 48-річна Надія Борецька, директор закладу. — Непотрібно шукати злодіїв. Ця школа не працює, як треба, а нова буде. А тим вчителям, які дають гарні результати, нічого боятися, вони працюватимуть. Можливо, залишаться без роботи пенсіонери.
Коментарі