— Утром налетели 15 молодчиков, начали срезать двери болгаркой. Дома был только сын, спал. От шума проснулся, вышел к ним. Те заявили, что у нашей квартиры есть новые владельцы. Начали выносить мебель из квартиры, вещи. Сыну ничего не оставалось, как выйти и сесть на ступеньках в подъезде, — розповідає 48-річна Лілія Неруш із Дніпра.
12 липня дізналася, що в її квартири інший власник. Мовляв, 2012-го вона підписала договір купівлі-продажу. Окрім неї в двокімнатці були прописані — син 29-річний Олексій та онук Кузьма, 4 роки. Мешкала також невістка.
— Я була за кордоном на спортивних змаганнях, коли це сталося. На місце приїхала моя сестра з племінницею, викликали поліцію. Ті сказали — розбирайтеся самі, — продовжує. — Зрештою домоглися, аби слідчий прийняв заяву та задокументував факт злому.
Продати квартиру я не могла. Бо 2007-го вона була заставним майном під кредит. Протягом семи років, доки я повертала позику, з житлом не могли бути проведені ніякі операції. Я оформлювала страховку щорічно. Тоді банк збанкрутував і у нас почалися суди. Помешкання опинилося під арештом. Зараз банк не має до нас жодних претензій. Позику в повному об'ємі разом із відсотками я повернула. Окрім того, в квартирі прописаний мій 4-річний онук. Виписати його, ніде не прописавши, я не могла. А нас виписали за заявою нового власника. Жодного повідомлення про це не отримували.
Жінка почала шукати в реєстрі речових прав на нерухоме майно записи про свою квартиру. Вони змінювалися кілька разів за останні роки — коли квартира перебувала під арештом.
— Хтось сліди замітає і міняє записи, — говорить Лілія Неруш. — 2012-го в право власності вступила якась "Дніпро фінанс груп". Потім — із 2015 року по 2017-й власники кілька разів мінялися. Останнім значиться невідомий мені Беліков Євген Євгенійович.
Із дітьми стали бомжами, власного кутка не маємо. Невістка з онуком поїхали до родичів за місто, син тимчасово мешкає в товариша, я — у племінниці. Найгірше, що син мені не повірив, що це аферисти прокрутили махінацію. Думає, дійсно продала квартиру.
Лілія Неруш чекає на відкриття кримінального провадження в поліції. Проте їй відмовили. Подала позов до суду на їх бездіяльність.
— Швидше за все, були підроблені документи на квартиру — рішення суду чи договір купівлі-продажу, — каже адвокат 42-річний Антон Зубков.
Те, що за короткий проміжок часу кілька разів змінилися дані в реєстрі — вказує на класичну шахрайську схему. Коли намагаються вийти на "чистого" покупця. Лілії Неруш слід домогтися, аби в поліції відкрили кримінальне провадження. А тоді через суд анулювати всі угоди, що були здійснені по квартирі.
Коментарі