Десятки міліціонерів приблизно об 11.00 беруть у щільне кільце Фонд держмайна з боку входу. Нікого не підпускають до будівлі ближче ніж на 50 м.
— Ганьба! Ні — продажу Одеського припортового заводу! — вигукують півсотні людей за міліцейським кордоном.
Так учора в Києві почався аукціон із продажу 99,5% акцій Одеського припортового заводу. Їх купила за 5 млрд грн компанія "Нортіма", пов"язана з українськими мільярдерами Ігорем Коломойським та Олександром Ярославським. Але конкурсна комісія не визнала "Нортіму" переможцем. Пояснила, що ціну підприємства занижено.
У залі збираються представники російських компаній "Азот-Сервіс" та "Фрунзе-Флора". Першу пов"язують із "Газпромом", друга — власність бізнесмена Костянтина Григоришина. Перечитують умови конкурсу, потім передають комісії пропозиції у конвертах. "Азот-сервіс" платить 4 млрд грн, "Фрунзе-Флора" на 20 млн грн більше. "Нортіма" — 4 млрд 100 млн. Торги починаються з 4 млрд грн, ціну піднімають щокроку на 50 млн. Припиняють торгуватися, щойно "Нортіма" оголошує суму в 5 млрд. Представники російських компаній виходять. Один із членів конкурсної комісії та представник Секретаріату президента Євген Капінос заявляє: глава держави оскаржуватиме результат.
— Комісія визнала конкурс таким, що не відбувся, — заявляє за 10 хв. Дмитро Парфененко, 41 рік, виконувач обов"язків голови Фонду держмайна. — Ми ж усі не з Марса і прекрасно розуміємо: підприємство коштує не 5 мільярдів. Не можна таку перлину продавати так дешево.
— Ці торги — фарс, — вважає 52-річна Валентина Семенюк-Самсоменко, екс-керівник Фонду. — Їх не визнали, значить, розраховували на іншого покупця та іншу ціну. 5 мільярдів гривень — не ринкова ціна. Там інтелектуальної власності більше ніж на 20 мільярдів. Навіть якщо обладнання продати на метал, сума буде більшою за 5 мільярдів!
Зі слів Парфененка, провести конкурс цього року повторно не вдасться — часу обмаль. Добра ціна за завод, на його думку, — 8–10 млрд грн.
Організатори конкурсу до пуття так і не пояснили, чому торги почали із 4 млрд грн.
Коментарі