Перший замах 1 червня цього року на добровольців Аміну Окуєву та Адама Осмаєва не вдався. Замовники вирішили довести справу до кінця, вважає колишній заступник голови Служби безпеки України 72-річний Олександр Скіпальський:
— Не можна було дозволяти подружжю відмовлятися від державної охорони. Крім того, наші спецслужби повинні були продовжувати контррозвідувальний пошук. Це дозволило б вийти на слід організаторів і виконавців операції. Попередити повторення замаху.
Машину обстріляли з боку, де сиділа Аміна. Але не думаю, що замах був лише на неї. Схоже, хотіли підірвати авто — цілили в бензобак, бензопровід.
Лишається велика небезпека для життя пораненого Адама Осмаєва, каже генерал-лейтенант міліції у відставці Віталій Максимов, 61 рік:
— У нас немає закону про захист свідків. До Адама треба приставити посилену охорону, засекретити місце його перебування. Інакше — буде третій замах. Діятимуть на ураження. Схоже, замовник дав команду — знищити подружжя.
Розшуково-агентурна система в Україні, на якій базується розкриття злочинів, зруйнована. Треба повернути професіоналів із досвідом, які мають бажання і знають, як працювати. Дати їм карт-бланш у наборі кадрів. І за півроку ситуація зміниться.
Децентралізацію влади варто застосувати й до поліції. Керівники на місцях повинні мати право приймати рішення і віддавати команди підрозділам. Зараз без команди зі столиці нічого не робиться.
— Найбільш грамотно робота МВС була побудована за Юрія Кравченка (очолював міністерство з 1995-го по 2001 рік. Убив себе пострілом у голову в березні 2005-го. — ГПУ). Він добре знав кадри, вдало їх підбирав, віддавав правильні команди. І головне — вмів визнавати помилки. Був випадок, коли Кравченко запропонував призначити випускників Київської школи міліції на посади керівників райвідділів. Зробив це для експерименту в кількох областях. А за півроку на колегії визнав, що рішення було хибним. Випускники морально не готові до такої відповідальності.
Коментарі