Четвер, 22 березня 2007 18:29

Галина Яцків померла під час пологів удома

Автор: фото з сімейного архіву Яцківів
  Галина Яцків три роки тому в себе вдома в селі Ратівці Ужгородського району Закарпаття. На дивані сидить її чоловік Михайло, тримає дочку Роксану, яку дружина народила вдома. Поруч — старший син Сергій. Він згодом знайде маму мертвою після її четвертих по
Галина Яцків три роки тому в себе вдома в селі Ратівці Ужгородського району Закарпаття. На дивані сидить її чоловік Михайло, тримає дочку Роксану, яку дружина народила вдома. Поруч — старший син Сергій. Він згодом знайде маму мертвою після її четвертих по

"До останнього дня я не знав, що Галя вагітна. В обід поїхав, а вночі в неї почалися пологи. Вона дев"ять місяців робила з мене дурня", — каже 35-річний Михайло Яцків із села Ратівці Ужгородського району Закарпаття. У ніч на 14 березня його 33-річна дружина Галина померла після четвертих пологів. Троє її дітей народилися вдома без сторонньої допомоги.

Михайло невисокий худорлявий чоловік у чорних штанях та шкірянці. Запрошує до двокімнатної квартири на першому поверсі колишньої колгоспної двоповерхівки. Двері відчиняє його мати, 54-річна Олена. Із задньої кімнати виглядає худорлява дівчинка. Це 6-річна донька Яцківа Роксана.

— Михайлик у тітки, а старший Сергійко в школі, — каже пані Олена. — Це він першим побачив мертву Галю. Досі нічого не каже, мовчить. Хочемо його до лікаря звозити.

Чоловік сидить мовчки.

— Галя була замкнутою, — починає, схлипуючи, бабуся. — Ніколи не могла розговорити її. Та й Міша почав пити... Коли завагітніла першим і прийшов час народжувати, Галя терпіла перейми — нікому не скаржилася. До лікарні їхати не хотіла. Ми з сином заставили.

Удруге Галина завагітніла 2000-го. Приховувала, що чекає дитину.

— Я дізналася про це від сусідів, — веде далі пані Олена. — Радила зробити аборт. Кажу, навіщо вам друга дитина, коли така скрута, квартира мала! А вони посварилися зі мною й утекли до гуртожитку. Новорічної ночі до мене приїхала в гості сестра, а Михайло з Галею були в гуртожитку. Я здогадувалася, що вона десь на порі, та, думаю, викличуть лікарів. А насправді Міша того вечора випив, вертався  електричкою з базару і проспав зупинку. Заночував десь на вокзалі. А в Галі тим часом почалися перейми. Коли Кучма по телевізору поздоровляв, вона народжувала. Ще тоді могла померти, — плаче пані Олена. — В неї рідкісна четверта група крові мінусова. Але сама перерізала пуповину й завернула дівчинку в якусь пелюшку. Знайшли ми її аж першого січня в обід — уся була в крові.

Утретє Галина завагітніла через рік. Про це рідним стало відомо, коли жінка була на п"ятому місяці.

Коли Кучма по телевізору поздоровляв, вона народжувала

— Робити аборт було пізно. Про живіт я дізналася Великодньої п"ятниці — не хотіла брати гріх на душу, — пояснює бабуся. — Кажу: де є двоє — там най буде третє. От коли вона була на сьомому місяці, я прийшла з роботи, бачу, а Галя ноги миє. Питаю, в тебе нічого не болить? Вона: "Ні". Я й пішла собі до сусідки. За годину прибігає інша, вагітна, сусідка й каже: "Галя народила. Сама пуповину перерізала, дитину замотала в пелюшку, вдяглася та й каже: "Бачиш, ти на підтримці лежиш, а я сама народила і пупок відрізала, і лікарів мені не треба". Правда, Михайлик народився кілограм п"ятсот.

Про четверту вагітність Галина Яцків також не зізнавалася. Навіть її краща подруга Онні-Моріко не здогадувалася про це. Селяни кажуть, що жінка постійно носила широкі кофти, балахони. Торік восени пішли чутки, що Галина може бути вагітною. Про це почула свекруха.

— Я спитала в Галі, чи правда, — згадує пані Олена. — А вона: "Що ви? Яка вагітність?"

13 березня в обід Михайло зібрався в відрядження. Він працює в фірмі "Свемон-Захід". Прокладає мережі зв"язку. Галина зібрала йому речі, приготувала харчі й провела.

— Ми поїхали в Хуст, — озивається Михайло, допиваючи каву. — Якби"м знав, що так станеться, — витирає сльози. — Галя мене так гарно провела. Ще, здається, ніколи так не ставилася. У вісім вечора я їй подзвонив на мобільний. Ми поговорили, вона й словом не обмовилася. А наступного ранку подзвонили з села й розповіли, що Галя вже мертва.

— Я не вірю, що ти не знав, — сердито схлипує пані Олена. — Не повірю — і все. Як ти міг з нею спати в одному ліжку і не знати?

Увечері Галина поклала дітей спати й, прихопивши ножиці та мобілку, зачинилася на кухні. Там почалися перейми.

Зранку о 7.30 в хаті задзвенів будильник. Старший Сергій устав збиратися до школи. Почувши крик дитини, хлопчик зайшов на кухню. Побачив мертву матір в калюжі крові. Біля неї немовля з перерізаною пуповиною заходилося плачем. Переляканий хлопчик вискочив до сусідів. Ті викликали "швидку" й міліцію.

Новонароджену дівчинку вагою 2900 кг відвезли до пологового будинку Ужгорода. За кілька днів її передали до дитячої лікарні. Дитина здорова, проте кілька місяців лікарі хочуть за нею наглядати.  Михайло наполягає, щоб дівчинку залишили з ним.

— Буде нагадувати мені про Галю. Але не знаю, як тягтиму чотирьох дітей.

Зараз ви читаєте новину «Галина Яцків померла під час пологів удома». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1174
Голосування Хто виграє УПЛ 2017/18?
  • 1) "Шахтар"
  • 2) "Динамо"
Переглянути