Четвер, 17 травня 2012 06:00

Федір Антоненко тримає в льосі 12 скелетів

53-річний Федір Антоненко із села Бутівка Сосницького району Чернігівщини два роки зберігає у своєму льосі рештки 12 воїнів радянської армії.

— Другий рік останки зустрічають День Перемоги у погребі, — каже чоловік. — Ніяк не можемо їх перепоховати. У районі немає людини, яка займається похованнями. Писали в обласне управління внутрішньої безпеки, в міністерство житлово-комунального господарства. Нам все обіцяють поховати, і нічого не роблять.

До пенсії Федір Антоненко 27 років працював водієм. Зараз доглядає хвору дружину, дорослі син і донька виїхали.

— Пам'ятаю, у 1980-х роках насипали греблю до села Стара Бутівка. Знайшли цілу братську могилу. Там знайшли смертний медальйон солдата "Путін Іван Меркурійович, Пермська область". Направили туди листа, й за три місяці відгукнулася його сестра, яка шукала брата все життя. Після того вирішив шукати загиблих.

2009 року Антоненко з однодумцями Ярославом Тібежем, Ігорем Морозом та Євгеном Шепелем заснували спілку "Нащадки переможців". Вирішили разом шукати й упорядковувати невідомі поховання часів Другої світової війни. За три роки знайшли 12 останків.

— Ми не чорні археологи, хочемо лише перепоховати загиблих. Нам перепоховати влада не дозволяє, сама теж нічого не робить. Тільки перевіряють нас, шукають причини, аби не дозволяти нам працювати. Ми і зараз знаходимо розкидані могили. Я стараюся записувати всі ці відомості, щоб надалі продовжити пошуки, — зітхає Федір Антоненко.

Зараз ви читаєте новину «Федір Антоненко тримає в льосі 12 скелетів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 156
Голосування Хто має отримати національну кінопремію "Золота дзиґа" за найкращий український фільм 2019 року?
  • Вулкан
  • Гуцулка Ксеня
  • Додому
  • Мої думки тихі
  • Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго
  • Інший фільм
Переглянути
Погода