пʼятниця, 02 грудня 2016 07:55

"Допомога мала бути миттєва. Втратили дорогоцінні хвилини"

Автор: ФОТО З САЙТА www.vk.com
  Олександра Гунько з Бердянська Запорізької області проблем із серцем не мала. Відвідувала основну групу фізичної підготовки
Олександра Гунько з Бердянська Запорізької області проблем із серцем не мала. Відвідувала основну групу фізичної підготовки

— У девочки подкосились ноги. Учительница подбежала, посадила ее на колени. Гладила по голове, просила: "Сашенька, встань, открой глазки". Пока ждали "скорую", ни на шаг не отходила, — згадує Лілія Блінова, завгосп дитячо-юнацької спортивної школи міста Бердянськ Запорізької області. — Ще перед уроком Саша то блідла, то червоніла. Їй радили посидіти. А вона: "Нет, буду заниматься".

28 листопада на уроці фізкультури знепритомніла 12-річна Олександра Гунько — шестикласниця міської гімназії "Надія". За 4 год. померла в кардіореанімації міської лікарні.

— Власного спортивного залу в нас нема. Учні ходять на заняття за квартал у спортивну школу. Їх завжди супроводжують двоє вчителів з аптечками, — каже директор гімназії "Надія" Валентина Сергієнко.

Олександра Гунько відвідувала основну групу фізичної підготовки, протипоказань до фізичних навантажень не мала. Нещодавно перехворіла на грип. На два тижні була звільнена від занять фізкультурою. Це був її перший урок після одужання.

— Того дня вона була весела як ніколи. Дорогою на фізкультуру весь час сміялася. Заняття почали з ходьби, потім — повільний біг. Саша була найвища в класі. На третьому колі в неї почали підкошуватися ноги. ­Вчителька її підхопила, дітей попросила вийти, — продовжує директор.

Дві бригади швидкої допомоги приїхали за 7 хв. Намагалися врятувати дівчину.

— Допомога мала бути миттєва. Втратили дорогоцінні хвилини. Якби на місці був лікар, дитину могли б урятувати, — розповідає Лілія Блінова. — Наш лікар працює з 13-ї до восьмої вечора, коли дітки сходяться на поза­шкільні заняття. За домовленістю, гімназія проводить у нас уроки фізкультури. Час занять обирали самі.

Олександра померла від порушення кровотоку в судинах.

— Проблем із серцем не мала. Могла вплинути спадковість. У її матері вада серця. Також, за словами батька, Саша важко перехворіла грипом. Можливо, це дало ускладнення, — про­довжує Лілія Володимирівна. — Дівчинка була творча. Гарно малювала, цього року почала займатися хіп-хопом. Напад могла спровокувати активність.

У гімназії створили куточок пам'яті Олександри Гунько. Діти приносять іграшки, квіти, листи.

— Із Сашею ходили в художню школу. Дружили, їздили одна до одної в гості. Важко повірити, що її вже нема, — каже однокласниця Ганна Криворучко.

У подружжя Гуньків лишився син-першокласник Юлій. Деталі смерті Олександри має з'ясувати прокуратура. У міському департаменті освіти створили комісію для проведення власної перевірки.

Помер від набряку легень

16 вересня 2014 року в селі Більче-Золоте Борщівського району Тернопільської області на уроці фізкультури померла четвертокласниця 9-річна Анастасія Тимків. У неї раптово зупинилося серце. Доти хвороб не діагностували.

6 серпня 2013-го курсант-першокурсник Національної академії державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького 18-річний Олексій Зайцев помер на першому занятті з фізкультури. Мав запалення нирок і ваду серця.

30 вересня 2013 року в селі Махаринці Козятинського району на Вінниччині на уроці фізкультури помер 8-річний Артем Петров. У хлопчика виявили гостру серцево-судинну недостатність.

18 жовтня 2013-го на уроці фізкультури в школі села Хряцька Герцаївського району на Буковині помер 14-річний Мар'ян Минзату. Здавав біг на 60 м. Знепритомнів і впав перед фінішем, зупинилося серце.

4 лютого 2011 року в столичній школі № 219 померла 14-річна Марія Щуренко. Складала норматив із човникового бігу. Знепритомніла. Лікарі констатували смерть від набряку легень.

12 травня 2011-го в селі Калинівка Іванівського району Одеської області на уроці фізкультури від удару блискавки померла 11-річна Руслана Клевчук. До кінця заняття залишалося 10 хв.

Зараз ви читаєте новину «"Допомога мала бути миттєва. Втратили дорогоцінні хвилини"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути