— Миритися із цинізмом директора не мали сил. На наші невдоволення говорив: "Ми всі в одной лодкє. Тому не заглядайте у свої посадові інструкції. А робіть то, шо нада", — каже викладач Житомирського професійного ліцею легкої промисловості 25-річна Олена Остапенко. Звільнилася 27 жовтня після конфлікту з директором закладу 50-річним Олегом Старинцем. Стверджує, він змушував викладачів проводити замість нього пари, учнівські кошти витрачав на власні потреби.
Олена Остапенко в ліцеї пропрацювала два роки. Спочатку на посаді секретаря й інспектора кадрів. Потім перейшла на декретне місце викладача історії.
— Трьох підлеглих директор змушував читати замість нього пари із всесвітньої історії, основ трудового законодавства та правознавства. У разі відмови погрожував звільненням. Плату за ці заняття отримував він. Методист повідомляла нам, коли треба проводити пари. Чим займався у той час Олег Ігорович — нам невідомо, — говорить Олена Остапенко.
— Терпіти далі не мала сил. Методисту сказала, що більше не записуватиму в журнал пари директора. Після цього мене зняли з посади керівника методичної комісії та забрали половину педагогічного навантаження. Олег Ігорович відмовився будь-що пояснювати. Казав, можу з ним судитися, він нікого не боїться. Колеги теж були невдоволені директором, та боялися йти проти нього. Я кілька разів скаржилася в обласне управління освіти — марно. Тому звернулася до обласної комісії з гуманітарних питань. На засіданні розповіла про проблеми ліцею, принесла й докази. У журналах без експертизи було видно, пари директора записували трьома різними почерками. Після цього почався моральний тиск. Старинець налаштував проти мене колектив. Нібито через мої заяви ліцей закриють.
Олена Остапенко розповіла і про інші порушення в ліцеї.
— Умови жахливі. У кабінетах грибок, сирість. Валяються екскременти мишей і щурів. Хоча учні щороку здають по 300 гривень на ремонт. І ще 500–800 гривень — при вступі. Але директор витрачає їх на себе. Купує, що треба. Якось і мене попросили за учнівські гроші купити йому сиру та молока, — розповідає Олена Остапенко.
Олег Старинець заклад очолює із 2011 року. Доти був заступником міського голови Житомира.
— Як директор ліцею маю забезпечити якісний навчальний процес. Інколи через специфіку роботи на мої пари ставлять заміну. Та сказати, що це було системно, не можу, — каже Олег Ігорович. — Цього навчального року не добрали дві групи студентів. Тому довелося зменшити педагогічне навантаження. Деякі вчителі звільнилися. Тепер звинувачують мене в незаконності цього рішення.
Директор також відкидає звинувачення у нецільовому використанні учнівських коштів.
— Гроші на ремонт ні з кого не вимагаємо. Просимо батьків допомогти по можливості. Обліком коштів займається бухгалтерія. Є всі документи щодо витрат. Ремонтуємо ліцей, наскільки є можливості. З бюджету нам фінансують лише заробітну плату та енергоносії, — каже Олег Старинець.
Ліцей перевірить обласна комісія.
Коментарі