— Років 20 його не бачила. Навіть не пам'ятаю, як виглядає. І тут дізнаємось — отримав ділянку як герой АТО, — жителька села Матусів Шполянського району на Черкащині Галина говорить про 57-річного Сергія Добренка.
Влітку 2015 року він отримав у селі 2 га землі. Перед тим перейшов на бік ДНР. На сайті "Миротворець" значиться як зрадник.
— Сергій після школи вступив у військове училище, — продовжує жінка. — Потім його розподілили у військову частину в Донецьк. Там і лишився, одружився. У село рідко навідувався.
Добренко має звання полковника. З 2010 року — депутат Ворошиловської районної ради Донецька, секретар комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту. Був військовим комісаром Центрально-міського об'єднаного військкомату Донецька. Після переходу на бік бойовиків його призначили керівником апарату ради оборони ДНР.
"Наша главная задача — защитить республику, отстоять мир. В дальнейшем мы будем работать над восстановлением и процветанием нашего края", — сказав Добренко на прес-конференції 22 червня 2015 року. В ній брали участь ще вісім офіцерів-зрадників.
У селі Матусів живе молодший брат Сергія 49-річний Ігор. Має родину, займається фермерством — обробляє власні поля. Доглядає 80-річного батька. Позаторік влітку Сергій прописався у братовій хаті.
— Знали, що він там (в Донецьку. — ГПУ) на роботу ходить, а куди саме — не казав, — говорить Ігор.
Ігор на своїй сторінці у соцмережі поширює патріотичні записи. З останніх — відео про кримчанку, яка заспівала гімн України в маршрутці. 2015-го балотувався на сільського голову Матусів.
— Мій син пенсіонер, має інвалідність. Воював за Україну в АТО, тому й отримав землю. Але ми не користуємося нею. Участок Сергій здав в оренду, — каже батько 80-річний Михайло Сергійович.
У сільській раді говорять, не знали про діяльність Сергія Добренка на окупованій території.
— Брат прописав його у себе як переселенця, — розповідає сільський голова 33-річний Василь Колісник. — Погодження на виділення землі надається на підставі довідки або посвідчення учасника АТО. Ці документи були. Земельна ділянка розташована за межами села, тому рішення приймали в обласному геокадастрі. Звідки у Добренка довідка учасника бойових дій та хто її приніс — не знаю. Тоді ще тут не працював.
— Усі документи були в порядку. Принесли витяг із наказу першого заступника антитерористичного центру СБУ. Управління не мало підстав для відмови, — каже Ольга Залога з обласного управління Держгеокадастру.
Прокуратура проводить перевірку.
— Кримінальне провадження про участь у терористичній організації вже в суді, — каже Василь Сухомудренко з обласної прокуратури. — З'ясовуємо, чи свідомо діяли люди, які приймали рішення про земельний наділ.
У селі живуть 27 учасників АТО. Земельні паї отримали п'ятеро.
— Я півроку збирав документи. Носив довідки у сільську раду, там брав погодження. Звідти — у район. Потім в управління геокадастру в області. А звідти знову все треба було везти у район, — каже учасник АТО Михайло Вітов. — Більшість хлопців із села досі не отримали паю. Будемо добиватися, щоб ділянку Добренка повернули державі.
Коментарі