9 березня справили сороковини по 30-річній Ярині Томашівській з Івано-Франківська. Вона померла після пологів.
— Ми всі досі не отямились, — плаче сестра покійної 28-річна Христина Валігунда. — Як так трапилося. Здорова, життєрадісна, молода, чекала на синочка і тут таке горе.
У Ярини це була перша вагітність. Весь термін вона почувалася добре, перебувала на обліку в жіночій консультації, відвідувала лікаря. Про пологи домовилася із заввідділення міського пологового будинку 53-річним Володимиром Лапою. Останні обстеження підтверджували, що народження мало пройти без ускладнень. 14 січня у жінки відійшли води.
— До роддому ми поїхали вдвох. Це мали бути партнерські пологи, але через карантин партнерство скасували, — каже Христина. — Далі спілкувалися по-мобільному. Всю ніч Ярина провела у пологовому. Зранку сказала, що ще не родила. Лікар не хоче стимулювати, бо є якийсь протокол. Лапа був лікуючим, але після зміни пішов додому, сестру лишив на чергових лікарів. Ті навіть не дивилися. Наступної ночі в Ярини піднялася температура. Чергова відправила її спати, мовляв, усе нормально. Заворушилися аж за 30 годин від поступлення, коли температура стрибнула за 40. Відвезли Ярину в зал. Дитину витискали, бо через високу температуру сестра не могла тужитися. Хлопчик родився синій, його повезли в реанімацію, а Ярину — до обласного перинатального центру. В пологах вона втратила багато крові, в організмі виникла інтоксикація, анемія та поліорганна недостатність. Як пояснили — організм отравили залишки навколоплідних вод.
Жінку повезли до обласної лікарні. Там узяли додаткові аналізи, однак загрози не помітили. Припускали грип.
— Тиждень від одного лікаря до іншого їздили. Сестра весь час температурила, а їй ніхто не надавав ні "швидкої", ні супроводу медиків. Потім сказали, що це швидко прогресуюча пневмонія. На рентгені побачили, що легень практично нема, підключили до апарату. 29 січня лікарі зізнались, що в них нічого не виходить, попросили прощатися. За кілька годин Ярина померла. А її синок — за дев'ять днів.
Батьки загиблої поскаржилися до обласного управління охорони здоров'я та міліції.
— Cтворили комісію. Володимира Лапу звільнили з посади і перевели на нижчу. Я направив меру рекомендацію про усунення з посади головлікаря міського пологового будинку Михайла Пруднікова, — каже Тарас Масляк, 48 років, головний лікар центральної міської лікарні. — Прикро, але я вважаю висновки комісії односторонніми. Всі ці лікарі — чудові спеціалісти. Я ініціював листа про додаткову комісію.
Міліціонери не порушили проти медиків кримінальної справи.
Коментарі
9