В Івано-Франківську лікарі врятували від смерті 13-річну дівчину. 10 лютого на світанку вона мала покінчити життя самогубством. Брала участь в інтернет-грі "Синій кит".
Вона розрахована на 50 днів. Адміністратори дають учасникам завдання. Їх виконання мають знімати на камеру. Діти ріжуть собі руки, груди. Малюють на тілі кита, слухають депресивну музику. Кінцева мета гри — самогубство.
— 4 лютого нам подзвонили з лікарні. Сказали, до них привезли пацієнтку з гіпертонічним кризом. Мала підвищений тиск. На руці медики побачили мітки: вирізаний та обведений червоним маркером контур кита. Ще цифри — 10.02 і 4:20. Ймовірно, вони означають день і час самогубства, — говорить 37-річна Алла Бойчук з обласної поліції.
Дитина відмовилася говорити у присутності матері. Поводилася агресивно. Казала, що ненавидить людей.
— Розговорити її вдалося після виписки. Дівчина із забезпеченої сім'ї. Ходить в елітну школу. Добре вчиться. Але увагою матері обділена. Та більшість часу приділяла новому чоловіку, — розповідає Алла Володимирівна. — У спільноті "Синій кит" зареєструвалась 40 днів тому. Ми пробували дослідити її сторінку в соцмережі, але її вже заблокували. З дівчиною розмовляли психологи. Кажуть, вона схильна до суїциду.
— Зазвичай куратори гри "Синій кит" давали завдання вночі. Час 4:20 вибраний неспроста. У цей період людина спить. Якщо з вечора не засинала — буде втомлена. Нею легше маніпулювати, — пояснює Алла Бойчук.
Школярка зізналася, що у групі "Синій кит" зареєструвалися семеро її друзів. Із ними зараз працюють психологи.
— Хотіли увійти в ту групу, але не змогли. Доступ до подібних спільнот блокує кіберполіція, — каже Алла Бойчук. — За минулий рік маємо сім випадків суїциду серед підлітків в області. Кожен мав сторінку в соцмережі. Перевіряємо, чи були вони в "групах смерті".
13 тисяч дітей в Україні віком від 12 до 16 років зареєструвались у соціальних групах "Синій кит", "Море китів", "Тихий дім", "Розбуди мене о 4:20". Ті спонукають учасників до самогубства.
Коментарі