четвер, 25 січня 2007 17:35

Полуницю взимку вирощують у мішках

  В Америці полуницю вирощують на великих плантаціях. У травні-червні фермери запрошують працівників на збір урожаю. Деякі підприємства розраховуються не грошима, а товаром
В Америці полуницю вирощують на великих плантаціях. У травні-червні фермери запрошують працівників на збір урожаю. Деякі підприємства розраховуються не грошима, а товаром

38-річний вінничанин Сергій Непийвода вирощує полуницю в мішках. Тримає їх у теплому сараї. Технологію вирощування йому розповів товариш із Росії. Сергій їсть сам та продає ресторанам ягоди майже весь рік.

Сергій Михайлович живе на околиці міста в приватному будинку, має невелику ділянку. Каже, спочатку не повірив, що можна  вирощувати полуницю взимку — думав, мороки буде багато.

Для цієї справи треба невелике, але світле приміщення (нежила кімната, сарай, гараж), де можна цілодобово підтримувати кімнатну температуру.

— У поліетиленові мішки насипаю суміш із землі й найпростіших мінеральних чи органічних добрив. Можна додати трохи торфу. У білих мішках краще проходить світло, тому беру їх, — пояснює Непийвода.

Мішки можна зробити самому. Добре, якщо вони високі (більше одного метра), але вузькі. Чим менший діаметр мішка, тим більше їх поміститься в приміщенні. А на врожайність це не впливає.

— У наповненому мішку по усій його довжині шахматкою роблю з десяток надрізів довжиною по вісім сантиметрів. Ставлю на підлогу. Якщо вони не дуже високі, можна зробити другий ярус. Але опора має бути надійною, щоб ненароком не впали на нижні кущі, — продовжує Непийвода.

Висаджувати полуницю можна будь-коли. Розсаду (її купують або викопують з осені) втикають у зроблені надрізи, наче на звичайній грядці.

— Головне, добре поливати домашні ягоди. На кожен мішок треба близько двох літрів води на добу, — розповідає Сергій.

У темному приміщенні виростити полуницю не вийде. Тому над кожним квадратним метром треба підвісити по дві довгі люмінесцентні лампочки й вмикати світло по вісім годин на день. Або навіть і на довше, якщо до кімнати денне світло не потрапляє зовсім.

На кожен мішок треба два літри води

Полуницю з мішків навесні можна висадити на грядку. Такі кущі витримають і посуху, і приморозки. Завжди дають багато ягід.

— У перший рік з одного квадратного метра у сараї за зиму зібрав близько 15 кілограмів. Наступного — мав більше 20. Діти були дуже вражені такою смакотою серед зими. За два дні вони привели на екскурсію усіх знайомих дітей, — каже чоловік. — Згодом домовився з одним рестораном, і вони купили майже всі полуниці. Захоплення перетворилося на непоганий заробіток.

Цього року Сергій Непийвода трохи заслаб, тому полуницю не садив. Але наступного хоче виростити вдвічі більше кущів.

Суницю від хвороби врятувало деревне вугілля

42-річна киянка Мирослава Карпова кілька років вирощує суницю на підвіконні. Скаржиться, що кущі хворіють.
— Десь за два тижні після посадки всі листочки покрилися павутиною. Це напав павутинний кліщ. Від цього суницю треба обприскувати відстояною водою, — радить Мирослава.
Цього року кущі захворіли на "чорну ніжку". Листочки та пагони почорніли, й рослини ледве не загинули. Жінка врятувала їх за допомогою деревного вугілля.
На початку березня з п'яти кущиків Мирослава збирає майже склянку запашних солодких ягід.

Зараз ви читаєте новину «Полуницю взимку вирощують у мішках». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути