понеділок, 13 січня 2014 00:45

Парник закладають на березових віниках

Автор: підготувала Мирослава МИГИДЮК
 

— Парник для розсади закладаю на березових віниках. Вони гнучкі й роблять з-під низу гарну вентиляцію, — каже 61-річний Анатолій Патій, селекціонер із селища Рожни Броварського району Київщини. Вважає, парник не пізно підготувати після Різдва.

Розкладає віники на всю довжину майбутньої теплиці. Якщо не приготовані з осені, їх можна нарізати взимку. Навіть не в'язати, а встелити землю прутиками 20 см заввишки.

— Поверх віників розкладаю свіжий конячий гній. Він найкраще гріє землю. Щоб не розсипався, не розсувалася земля й парник тримався купи, оббиваю його дошками, старим шифером. Будь-чим, аби тримав форму.

Кізяків насипають 30 см, а то й до півметра. Зверху — стільки ж землі. Накривають склом, аби ґрунт починав прогріватися після Василя, 15 січня. А 20-го починають висівати перець. Він сходить за місяць, росте помалу.

— Склом накривати найкраще. Через нього проходить сонце. Земля додатково прогрівається зверху. Підійдуть старі віконні рами. Можна накрити клейонкою й укутати ковдрами, пальтами. Гній париться, віддає тепло в землю. Вона розмерзається й покриває відпаром плівку чи скло.

У прогрітій землі роблять борозни, поливають, сіють насіння й загортають. Зверху не поливають, а розприскують. Бо буде суха кірка, через яку рослині важко вилізти. В сонячні дні на кілька годин парник із розсадою відкривають, щоб закалялася. На ніч, коли приморозки, її можна вкрити. Вранці знову відкривають, щоб через скло проходило світло.

— Земля швидше прогріється. Раніше можна посіяти розсаду, якщо ґрунт накрити спанбондом або старою клейонкою. Найкраще чорною. Вона притягує сонце. Швидше розтане сніг і відійде земля.

Робить борозни зі сходу. Тоді сонце вранці добре освітлює й прогріває рос­лини. Не затінюватимуть одне одного.

— Посіяне у відкритий ґрунт на­крийте пластиковими пляшками зі зрізаним ­горлом, догори дном. Але, коли рос­лина зійде, буде паритися. Тоді треба позрі­зувати денця, підливати через отвори.

У парнику на березових віниках й конячих кізяках вирощують перо цибулі й редиску до 8 Березня. Сіють на початку лютого. Щити мають бути високими, щоб скло, яке на них лежатиме, не придавлювало рослини.

1 чайну ложку попелу без верха змішують із літровим пивним стаканом землі, коли готують суміш для висівання розсади на підвіконні.

Зараз ви читаєте новину «Парник закладають на березових віниках». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути