У липні огірки уражає несправжня борошниста роса. Городники називають хворобу пероноспороз, за назвою грибка-збудника. На листі огірків з"являються світлі плями, згодом буріють. Але дірок, як при борошнистій росі, може не бути.
— Найсприятливіші умови для розвитку несправжньої борошнистої роси — висока вологість, помірна температура від 18 до 22 градусів, — каже Валентина Сергієнко, 55 років, з Інституту захисту рослин. — Для розвитку грибкового захворювання вистачає різкого перепаду між денною і нічною температурами, коли на листі з"являється роса.
Вона радить висаджувати гібриди огірків, стійкі до грибка. Найкраще підходять ранній Сквирський, середньоранній Далекосхідний і пізньостиглий Фенікс. Голландські гібриди Аякс і Паркер визрівають до появи збудника.
Для боротьби з хворобою рядки обприскують фунгіцидами: "Ридоміл Голд", "Курзат", "Квадріс". Останній засіб має короткий термін очікування, тому збирати врожай можна через п"ять днів після застосування.
— Обробляти ділянку бажано тричі за сезон через кожні 10–14 днів. Перед тим потрібно зібрати всі достиглі плоди.
Огірки можна обприскати біопрепаратами, наприклад, вітчизняним "Гаупсином". Але його потрібно застосовувати частіше, що п"ять–сім днів.
Коментарі