— Піднявся на ноги завдяки полуниці. А все тому, що вирощую тільки перевірені сорти, — розповідає Іван Мельничук, 48 років, із села Зелениця Володимирецького району Рівненської області. — Найвигідніші сорти постійного плодоношення. За сезон дають чотири врожаї — від весни до пізньої осені.
Вирощує сорти: Кабріло з великою ягодою, Вівара, Капрі, Морана. Вони найбільш ходові. З одного куща полуниці збирає майже 3 кг ягід. Плоди нагадують пірамідку — довгасті з гострим носом.
— Вівару і Мурано цьогоріч внесли до державного реєстру. Це дозволить українським ягідникам скористатися держпрограмою часткового відшкодування вартості посадкового матеріалу.
Також має полуницю Кімберлі, Зефір, Альба і Маршал. Кущі виростають стійкі та з сильним корінням. Плоди дозрівають у середині літа.
— Сорт Галя Чів не сплутати з жодним іншим. Має серцеподібні пузаті плоди. Завдяки довгому міцному корінню глибоко вростає в землю і краще тягне вологу, тому стійка до посухи. Має одну особливість — пускає менше вусів. Тому не виходить її швидко розвести. Зате на руки легше, бо грядки повільно заростають.
Полуниця Галя Чів підходить для вирощування як в Одесі, так і в Карпатах. Клімат і ґрунт неважливі. Лише треба удобрювати, поливати, як всяку рослину.
— Що раніше ви посадите вуса, то краще. Я роблю це в кінці липня. Влітку закладуться квіткові бруньки і коріння, що дадуть урожай на наступний рік. Пересаджую з великою грудкою землі, щоб не відчули переміщення на нове місце.
У пластиковому стакані робить цвяхами проколи на дні, щоб не застоювалася вода. Набирає ґрунт і садить у нього розетку. Новий корч до пересадки на постійне місце буде готовий, коли корінці торкнуться дна. Висаджена із стаканів розсада весною зацвіте і дасть перший урожай. Але якщо це сорт постійного плодоношення, то перший цвіт потрібно обірвати. За два тижні кущ знову зацвіте й вже з цього цвіту будуть плоди.
Коментарі