Про них розповідає селекціонер Віктор Калугін.
1. Вибрати велике суцвіття. Його верхню частину зрізати до половини по гребеню. На частині, що залишилася, у перший день цвітіння пінцетом зняти ковпачок разом із пиляками в кожного бутона. Надіти ізолятор для захисту від пилку з сусідніх кущів.
2. Пергаментним папером шириною 20 см і довжиною 25 см обгорнути пластикову трубку від пилососа. Краї склеїти, кінець пергаменту зав'язати ниткою і зняти з трубки. До другого кінця прикріпити нитку з кулькою вати.
3. Готовий ізолятор надіти на суцвіття, квітконіжку обгорнути ватою і затягнути нитку. Наступного дня розв'язати верхівку ізолятора й оглянути квітки. Запилити при появі крапель. Коли ж немає — зав'язати і далі перевіряти щоранку.
4. Для запилення нанести пилок пензликом і трясти над приймочками. За 2 тижні зняти паперові ізолятори й на молоді зав'язі надіти марлеві мішечки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 3 в 1: як із саду зібрати більше фруктів
5. Рослини підв'язати до тимчасової шпалери. Через 3–4 м вбивати кілки і натягнути 2 ряди шпагату. На другий рік сіянці дають перші ягоди. Таким способом можна вирощувати будь-який сорт винограду.
Новинкою цього року є японський сорт винограду Май хат. Має рожеві ягоди у формі серця. За ним ганяються виноградарі. Кілограм ягід удвічі дорожчий за решту.
Має також гібридні сорти Андрюша й Румба, які дають кілограмові грона з яйцеподібними темно-рожевими ягодами. Дозрівають за 115 днів. Із сортів без кісточок — Велес. Грона з рожевими ягодами досягають 3 кг.
Коментарі