Із початку березня варто починати планування нового врожаю. Готувати город та визначати кількість городини.
Зручно записувати, що де росло минулого року. Це допомагає визначитися із сівозміною. Грає роль попередник, який ріс на цьому ж місці.
Погано садити просапні культури на місце просапних. Найкраще щоб це була пшениця, люцерна або багаторічні трави. Це універсальні попередники для всіх овочів.
Важливим моментом є сусідство рослин. Про це потрібно подумати заздалегідь і розподілити місця. Наприклад, картопля принесе хороший урожай, якщо її посадити на місце де росли зернові культури. Редис порадує на місці гороху, а капуста - після помідорів. По краях усіх грядок сію гірчицю та чорнобривці для відлякуванні шкідників.
А от часник з буряком чи огірок з помідорами не кращі друзі. Вони виділяють речовини, що пригнічують сусіда.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 корисних підказок у вирощуванні розсади помідорів
Хороші сусіди
Капуста, помідори
Гарбуз, помідори
Огірок, картопля
Цибуля, квасоля, горох
Погані сусіди
Картопля, квасоля, горох кукурудза
Редис, салат
Морква, цибуля
Буряк, цибуля
Часник, салат, петрушка
Квасоля, диня, кавун, баклажан, помідорИ
В українських магазинах почали продавати вертикальні ферми. Їх розробив ізраїльський стартап Vertical Field і буде продавати у супермаркетах Варус.
Ферма виглядає, як багатоярусна теплиця з блоків рослин. Вона нафарширована технологіями, які контролюють освітлення. Її можна розмістити на даху та в підвалі. Вони економлять площу та воду, не залежать від погоди, прискорюють дозрівання культур та дають можливість збирати врожаї цілий рік.
Коментарі