10 родин переселенців із 48 дітьми врятували від закриття школу в селі Ціпки Гадяцького району на Полтавщині. Минулого року у навчальному закладі був 21 учень із необхідних 25. Тепер - сформовані всі класи з 1 по 9. Переповненим виявився і дитсадок. Щоб прийняти всіх охочих, для садочка забрали одну кімнату сільської бібліотеки. Облаштували там спальню.
"Ідея запросити в село родини виникла в нашій ініціативній групі. На той час в жодної із нас діти в школу не ходили, але втратити навчальний заклад боялись. Це як організм - не буде школи в селі, вважай, що нирку відрізали", - розказала Євгенія Філінова, шкільний бібліотекар. - "Спочатку мали на думці запросити людей із сусідніх сіл, дзвонили родичам. Тоді зробили оголошення в "Однокласниках". Знову нуль результату. Помогли телевізійники - ТСН прокрутив сюжет з нашим зверненням. Не думали, що буде така хвиля бажаючих. Телефон був червоний, я навіть голос зірвала, бо в день приймала до 200 дзвінків. Коли приїздить родина, то зустрічаємо всім селом. Обов'язково щось даруємо, годуємо і допомагаємо розвантажитись. Ми з чоловіком навіть козу свою віддали".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Донецька прописка? Ви мені квартиру підірвете! - як переселенці шукають у столиці житло
В Ціпках допомогли оселитися родинам із Донбасу і Криму.
"Тікали з Попасної, бо сильно стріляли. Жили в погребі. Потім і його розбомбили. Дім зрівняли із землею, вціліла тільки літня кухня. Накривало "Градом" і "Ураганом". Ми ховали дітей під матрацами і килимами, коли свистіли осколки. Неподалік вбило осколком маленьку дівчину. Сусідка побачила сюжет і порадила тікати на Полтавщину", - розповіла Ірина Фень. Спільно зі чоловіком Сергієм забрала 6 неповнолітніх дітей і переїхала до села на запрошення. Купили хату і розпочали ремонт. Мріють побудувати бесідку біля хати.
Родини переселенців вимушені тікати від окупантів, садити город і вчитись як доїти козу із Інтернету.
Більше читайте про родини переселенців у журналі "Країна" від 21 вересня 2017 р.
Переселенці і ті, хто постраждав від торгівлі людьми, можуть скористатися програмою мікропідприємництва Міжнародної організації з міграції в Україні. 65% учасників, які отримали гроші від програми, почали бізнес у сфері послуг. 15% переселенців стали виробниками і 12% - фермерами. Тільки 8% вклали кошти у сферу продажів.
Коментарі