Ексклюзиви
Вівторок, 17 вересня 2019 04:16

Назвали предмети, із яких найкраще здали ЗНО

Назвали предмети, із яких найкраще здали ЗНО
ЗНО: з яких предметів вінницькі школярі показали накращий результат

Вінниччина увійшла до першої десятки областей України за рівнем успішності учасників ЗНО.

На сьомому місці опинились випускники області за набраними балами із української мови та літератури та на п'ятому – з історії України, пише naparise.

Суттєво в області вдалося поліпшити результати з математики. У рейтингу область піднялася з передостаннього на 14 місце в Україні.

"Торік з математики Вінниччина займала ледь не останнє місце, гірше було тільки у Закарпатській та Чернівецькій областях, - говорить директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко. - Цього року маємо суттєве покращення. Я це пов'язую не з тим, що кардинально поліпшились знання з математики у наших випускників, а з таким поняттям, як свідомий вибір. Мабуть, все ж, переважна більшість навчальних закладів області допомогли випускникам шкіл правильно визначити предмети, з яких вони реально можуть отримати позитивний результат".

Стосовно української мови та літератури, то Вінниччина стала однією з чотирьох областей, де спостерігається позитивна динаміка результатів тестування.

"Зрозуміло, що приємно, коли є "двохсотбальники", але я не вважаю, що це – основний показник чи основне досягнення. У нас, наприклад, є велика кількість випускників, які показали 199,9 бала. Тобто, я б не брав 200 балів за критерій якоїсь результативності, бо за цим показником важко робити висновки", - зазначає Г.Кузьменко.

Чи не найголовнішою проблемою вважає рівень знань учнів закладів професійно-технічної освіти. Проведена державна підсумкова атестація свідчить про великий розрив між результатами, які показують у школах та вузах і балами учнів ПТУ.

"У 2019 році майже 45% з них отримали 1-3 бали на ДПА. Зрозуміло, що по відношенню до 2018 року, коли ми мали таких понад 60%, це – позитивне зрушення, але загалом те, що майже половина учнів складають українську мову на негативний результат, дуже недобре", - зазначив Геннадій Кузьменко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців приголомшили новими змінами в освіті

31 жовтня пройде пілотне Незалежне тестування для вчителів початкової школи.

У разі вдалого проходження педагог отримає щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу. Він буде пропорційним обсягу педагогічного навантаження. Сертифікат буде чинним впродовж трьох років.

Усім учасникам запропонують 100 завдань, на виконання яких відведуть 180 хв. Зовнішнє оцінювання вчителів є одним з обов'язкових елементів сертифікації педагогічних працівників.

Зараз ви читаєте новину «Назвали предмети, із яких найкраще здали ЗНО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5325
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода