субота, 21 вересня 2019 14:40

"Читала в інтернеті, що за допомогою вакцини хочуть зменшити кількість населення"

Із початком осені і холодів потрібно замислитися про неприємні речі — як уберегтися від застуди та можливої епідемії грипу. Міністерство охорони здоров'я радить вакцинуватися. Запитали в жителів регіону, як вони ставляться до вакцинації?

Інна Шрамко, 26 років, фармацевт, Іллінці:

— Мої діти отримують усі необхідні щеплення. Для старшого синочка, якому вже майже 3 роки, ми купували закордонні вакцини. А ось однорічна донечка щеплена тими, які надає держава. Я за вакцинацію, тому що не знаю інших засобів, які могли б уберегти від небезпечних інфекційних захворювань.

Юлія ПОВХ, 20 років, медична сестра, Гайсин:

— Моїй донечці 28 вересня буде 2 місяці — і має бути перша вакцинація, але ми відмовляємося, тому що вважаємо, що умови зберігання і транспортування вакцин не завжди відповідають вимогам. Дуже часто самі ж медики, які бачать ситуацію зсередини, не спішать робити щеплення своїм дітям. Ми були на прийомі в 1 місяць, наша лікарка сказала, що вона своїй дитині зробила всі щеплення в 6 років, перед школою. Ускладнення після щеплення лякають дуже, у двох знайомих після вакцинації діти стали аутистами. Я сама медик і розумію, що щеплення потрібні, але, будучи на практиці у нашій лікарні, в кабінеті щеплень була шокована умовами зберігання та виконанням щеплень діткам. Тому поки що вакцинація почекає, років так до 6.

Наталія ПОБЕРЕЖНА, 26 років, менеджер із продажу, Гайсин:

— Аргументи мамам невакцинованих дітей типу "завдяки вакцинації люди перемогли смертельні епідемії" не діють. Що найцікавіше, що кожна мамка невакцинованої дитини — сама вакцинована. Для того щоб дітки не помирали від кору у XXI столітті, потрібно виробити колективний імунітет, а для цього необхідно вакцинувати не менше 94,5% населення. Часто чую, що стримує мам у більшості випадків неякісна вакцина. Люди, не влаштовує безкоштовна вакцина — берете рецепт у сімейного лікаря й ідете до аптеки, де купуєте собі якісну. Все просто. Зараз вийшов закон, який забороняє невакцинованим дітям відвідувати дитячі садочки та школи, я його повністю підтримую, не хочеш вакцинувати дитину — сиди з нею вдома.

Ольга ЯСІНСЬКА, 25 років, кравчиня, Немирів:

— Якби моя воля, я взагалі не робила би своїй дитині ніяких щеплень. Особливо коли в сусідки хлопчик після вакцинації захворів. І по сьогодні він не такий, як його ровесники. Та таких випадків повно. Читала в інтернеті, що за допомогою вакцини хочуть зменшити кількість населення. От цікаво, а як раніше жили без щеплень? Вважаю, це все бізнес. Хтось придумує хворобу і відразу ж вакцину. Кожне щеплення переживаю. Молю Бога, щоб усе минуло без ускладнень.

Євген КУШНІР, 32 роки, технолог, Немирів:

— У мене двоє дітей. Ми з дружиною ретельно стежимо за тим, щоб усі щеплення були зроблені вчасно. Вважаю, краще подумати про майбутнє, про здоров'я. Щоправда, ми вакцини купуємо. Та, що надається в медичних закладах, чомусь не викликає довіри. Занадто вже багато неприємностей навколо них.

Зараз ви читаєте новину «"Читала в інтернеті, що за допомогою вакцини хочуть зменшити кількість населення"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Найбільше читають