Ексклюзиви
пʼятниця, 30 серпня 2019 23:04

"Люди бояться повідомляти про злочини. Сприймають це як стукацтво"

Автор: ФОТО: людмила герасимчук
  Олег Паламаренко: ”Хотів би запросити молодь не ховатися за спини. А вступати до поліції”
Олег Паламаренко: ”Хотів би запросити молодь не ховатися за спини. А вступати до поліції”

— У нас працюють групи реагування патрульної поліції. Є визначений термін, за який вони повинні прибути до заявника. Але у зв'язку з тим, що штат відділення не повністю укомплектований, до несення служби на добу заступають лише два екіпажі, — каже начальник Іллінецького відділення поліції, підполковник Олег ПАЛАМАРЕНКО, 45 років.

Він очолив відділення торік. До цього працював заступником начальника Гайсинського відділення поліції. Розмовляємо про діяльність правоохоронців на Іллінеччині.

— Екіпажі працюють у 12-годинному режимі, — веде далі Олег Паламаренко. — Може бути, що наряд перебуває в одному кінці району, а повідомлення надходить з іншого. Потрібен час, щоб доїхати. Але немає такого, щоб не відреагували на звернення громадян.

Як боретесь із незаконним обігом наркотиків?

— Раніше в кожному райвідділі поліції був працівник, який відповідав за цей напрямок роботи. Відбулося укрупнення. Тепер ці функції виконують дільничні офіцери поліції, оперативні працівники. Наркотичні засоби виявляються, реєструються, вилучаються.

З уведенням нового Кримінального процесуального кодексу трішки ускладнилася процедура.

Реєстрували випадки аграрного рейдерства в районі?

— За період моєї роботи на Іллінеччині такого не було. Застосовуємо превентивні заходи, щоб контролювати цю обстановку.

Набув резонансу випадок із зірваними та пошкодженими прапорами біля пам'ятника загиблим воїнам АТО. Винуватців знайдено?

— Так, особи встановлені. Відкрито кримінальне провадження за статтею "хуліганство". Проводяться слідчі дії.

З'явилося повідомлення про випадки телефонного шахрайства в Іллінецькому районі. Як не стати жертвою зловмисників?

— Шахраї дзвонять, як правило, опівночі на стаціонарні телефони. Представляються близьким родичем — сином, донькою, онуком. Повідомляють, що в них виникли проблеми з поліцією. Тому потрібні кошти на швидке "вирішення" питання. Під різними приводами вводять в оману. Тримають в постійному напруженні. Налякані люди необдумано передають їм кошти. Найчастіше жертвами телефонних шахраїв стають особи поважного віку.

У таких випадках одразу треба телефонувати родичам або набирати 102.

Велика проблема — діти на скутерах. Їх на дорогах багато. Це неможливо врегулювати?

— Можливо. Це комплексне питання. Його вирішення залежить від чіткої позиції батьків, учителів, місцевих органів влади та поліції.

Діти на скутерах можуть накоїти біди собі та іншим. Але є багато обмежень, що не дозволяють працівникам поліції наздоганяти скутеристів, вилучати транспорт тощо.

Співпрацю з громадськістю налагоджено?

— Саме за допомогою небайдужих громадян нам вдалося швидко розкрити злочин із зірваними та пошкодженими прапорами. Але зазвичай люди бояться повідомляти про злочини. Сприймають це як стукацтво. Проблемно навіть запросити за понятого. Відмовляються.

Закликаю не бути байдужими. Якщо ви стали свідком правопорушення — інформуйте. Гарантую конфіденційність.

Також наголошую на обережності. Ні під яким приводом не впускайте до хати чужих людей. Є багато видів шахрайства. Не давайте їм міняти гроші. Якщо виникли підозри, телефонуйте на 102 чи головам сільських рад. У нас налагоджена співпраця з органами місцевого самоврядування.

Скільки сьогодні працює людей в іллінецькій поліції?

— Ця інформація не розголошується. Можу лише сказати, що маємо 12 вакансій. Вони виникли з різних причин. Коли тільки почалася реформа, був сплеск патріотизму. Всі рвалися служити в органах внутрішніх справ. Проте в кожній роботі є свої нюанси. Багато хто виявився не готовим до особливостей служби.

Хто йшов усвідомлено в поліцію, той і далі працює. Особовий склад Іллінецького відділення спроможний виконувати свої обов'язки на належному рівні.

Хотів би запросити молодь не ховатися за спини. А вступати до поліції. Бо виходить, що критикувати є кому, а от спробувати змінити життя наших краян на краще, захистити їх від правопорушників мало хто виявляє бажання.

Зараз ви читаєте новину «"Люди бояться повідомляти про злочини. Сприймають це як стукацтво"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Найбільше читають