
— З 1 січня розпочалася медична реформа вторинної ланки. Стосується стаціонарного перебування. Воно стане безоплатним, — каже головний медик Білоцерківської районної лікарні Олександр Лопот, 64 роки.
Говоримо про те, як 2019 року зміниться якість лікування мешканців району. І з яких джерел фінансуватимуть медичні заклади. Які процедури й аналізи стануть безоплатними.
— Пацієнти у будь-якому разі спершу звертатимуться до сімейних лікарів. Ті за необхідності направлятимуть до вузькопрофільних спеціалістів. При відсутності договору лікування буде платним.
Оминає сімейного лікаря тільки екстрена медична допомога — при травмах, кровотечах, пологах.
Які аналізи цогоріч можна буде здавати безоплатно?
— Усі хурургічні втручання і пологи будуть безплатними з січня 2020-го. Цього року з липня — більшість основних аналізів. Це рентген, УЗД, дослідження крові. Загалом — 54 медичні й діагностичні процедури.
Чи забезпечена лікарня необхідним обладнанням та медикаментами?
— Так, усього вистачає. Останнім із необхідного придбали лапароскопічне устатковання вартістю 1,5 мільйона гривень. Воно дозволяє оперувати внутрішні органи через кілька отворів діаметром до 15 міліметрів. Без розрізів скальпелем. Видаляємо з його допомогою жовчний міхур. Плануємо проводити операції при гінекологічних патологіях.
Як фінансуватиметься райлікарня цьогоріч?
— Державних субвенцій на утримання установи не буде. Отримаємо ліцензію, укладемо угоду з Національною службою здоров'я. Вона відшкодовуватиме медичні послуги, надані населенню. Також залишаться надходження з місцевого бюджету, спонсорська та благодійна допомога.
Що ще зміниться для медичних закладів у рамках реформи?
— Почнеться конкуренція. Лікарні з кращими умовами та обладнанням матимуть більше пацієнтів і, як результат — грошей.
З якими проблемами пацієнти звертаються найчастіше?
— Залежить від сезону. У терапевтичному відділенні найбільше лікують серцево-судинні патології. У хірургічному — грижі, апендицити, непрохідність кишок та маточних труб, жовчно-кам'яну хворобу. У травматологічному — переломи та вивихи.
Чи потрібна була реформа?
— Вона лише почалася, тому важко давати прогнози. Але змінювати медичну галузь потрібно. Лікування має стати кращим.
Коментарі