Після децентралізації бюджет Тягуна зріс до семи мільйонів гривень
Село Тягун Іллінецького району — центр старостинського округу у складі Іллінецької міської об'єднаної територіальної громади. Виконувач обов'язків старости із 2017-го — колишній учасник АТО Іван РЕБАР, 42 роки. До цього з 2015 року працював на посаді сільського голови.
Із ним зустрічаємося в селі. Говоримо про зміни, які відбулися в Тягуні після запровадження реформи децентралізації. Про цілі, які староста ставить перед собою.
— За парком стоїть храм Різдва Пресвятої Богородиці. Це для мене в селі святе місце, — Іван Ребар показує рукою в бік новозбудованої церкви. — До цього храму кожен житель громади доклав зусиль, аби церква існувала. Для місцевих він став також великою святинею.
Що вам найбільше запам'яталося за перші місяці головування?
— Після отримання поранення я проходив лікування в Естонії (Іван Ребар, позивний "Хмара", отримав поранення 2014 року в Іловайську. — Газета). Ходив на костилях. У батальйоні "Донбас" мені тоді запропонували подати свою кандидатуру на посаду сільського голови Тягуна. Віддав документи й поїхав в АТО. Відбулися вибори. І прийшов дзвінок: "Ти пройшов на посаду".
Прийшовши, нічого не знав, не володів законами. Але завдяки підтримці колективу — діловода Галини Саврань, бухгалтера Алли Шульги, землевпорядника Євгена Савраня — вдалося зрушити з місця. Перший рік був важкий. Жителі громади Тягуна і Володимирівки (входить у старостинський округ. — Газета) зрозуміли нас і почали надавати різну посильну допомогу. Багато хто не вірив, дивився скоса. Але ми зуміли.
У перші півроку, коли лягав спати, чорні рядки букв із різних законів і документів в очах скакали. Думаю: "Куди ж я попав? Навіщо воно мені?" Але завдяки підтримці досвідчених людей увійшов у колію.
Які цілі намітили для себе тоді?
— Враховуючи попередні невдалі роки розвитку, зрозумів: усе занепадає. Було бажання змінити все на краще. Найперше вирішив завершити водогін. Провели п'ять кілометрів у Тягуні та три у Володимирівці.
2016 року завершили ремонт будівлі, в якій сьогодні міститься амбулаторія. Підприємство "Україна" на ремонт і створення закладу виділило 360 тисяч гривень. Зараз лікарі приїжджають двічі на місяць, але місцеві можуть отримати допомогу від медсестри. Відкрито стоматологічний, гінекологічні кабінети.
У Володимирівці й Тягуні є робота?
— У Тягуні працює агропідприємство "Україна". Забезпечує населення робочими місцями із середньою зарплатою 15 тисяч гривень. До нас їдуть працювати з Іллінців та інших сіл. У Володимирівці господарює товариство "Маяк". Крім того, на території громади є газове ремонтне господарство, яке обслуговує ділянку газопроводу Уренгой — Помари — Ужгород. У нас люди не ледачкують. Працюють.
Які зміни відбулись у Тягунській громаді за роки децентралізації?
— До Іллінецької міської територіальної громади ми приєдналися два роки тому, коли побачили позитивні результати розвитку. До входження багато чого зробили, але, ввійшовши, отримали більше можливостей. Річний бюджет зріс до 7 мільйонів гривень.
Завдяки підтримці голови Іллінецької громади Володимира Ящука і підприємства "Україна" приступили до ремонту доріг. У Володимирівці всипали два кілометри твердого щебеневого покриття, в Тягуні, на вулиці Жовтневій, заасфальтували ділянку протяжністю в кілометр.
У Тягуні встановили вишку. Усі, хто мав бажання і можливість, провели інтернет додому. Повністю електрифікували вулиці сіл. Для дітей побудували дитячі майданчики. Здійснили ремонт місцевої дев'ятирічної школи, в якій навчаються 57 учнів.
Цьогоріч приступимо до внутрішнього ремонту та перекриття Будинку культури в Тягуні. У різних місцях села встановили сміттєві баки, і тепер працівники іллінецького комунального підприємства щоденно вивозять непотріб.
Плануєте переобиратися на посаду?
— Я йшов лише на одну каденцію. На більше не претендую. Показав, що і як можна зробити. Нехай приходять нові люди. Готовий підтримати, допомагати новому старості. Неважливо, хто він буде за освітою — тракторист, педагог чи юрист. Головне, аби працював на користь людей.
Коментарі