— Терниця — пристрій, яким при прядінні відділяли волокна льону від лика, хороше від поганого. Тому й обрали таку назву колективу. Намагаємося співати найліпші з українських пісень, — розповідає одна із засновниць фольклорного ансамблю "Терниця" районного Будинку культури Людмила Поліщук.
Народний колектив — один із найпопулярніших у районі. Вісім разів представляв Україну на пісенному фестивалі "Слов'янський базар", який щороку проходить у білоруському Вітебську. Виступали у Болгарії, Італії. Нагороджені подяками і дипломами райдержадміністрації.
10 березня цьогоріч "Терниця" святкуватиме 30-річчя своєї діяльності.
— Почалося все з художньо-агітаційної бригади "Нива", — згадує Людмила Миколаївна. — 1981 року восьмеро молодих активістів їздили по району під лозунгом ЧБР — чую, бачу, розкажу. Були для селян єдиною культурною розрадою. Розповідали про досягнення трударів, ставили сценки і співали. За сім років створили "Терницю". До колективу входило 17 людей — вокалісти та оркестрова група. Грали на кобзі, цимбалах, скрипці, баяні.
Протягом років склад учасників змінювався. Нинішній керівник — Тетяна Семешко. Наразі в ансамблі — фахівці Будинку культури та працівники з району.
У репертуарі "Терниці" понад 300 пісень — народні, класичні та естрадні. Також колядки, купальські і козацькі. Кожний твір виконують наживо.
— Раз на міжнародний фестиваль "Дари Київщини" приїхала делегація з Греції. То ми за ніч вивчили пісню грецькою мовою. Ото здивували, — згадує Людмила Поліщук. — Так представили Білоцерківський край. Нагодували греків не тільки пиріжками, а й піснею.
"Терниця" виступає майже на всіх районних та обласних фестивалях. 2015 року давали концерт в Яремче на Івано-Франківщині, де збирали гроші на бронежилети воїнам АТО, які працюють у галузі культури.
— Коли готуємо виступи, враховуємо все, — веде далі. — Виконуємо акапельно "Пироги", наприклад. Беремо жартівливі пісні, патріотичні. Майже кожного разу змінюємо сценарій "на ходу", зважаючи на те, як реагує публіка.
Ніколи не забуду, як душевно нас приймали в маленькому селі Красне. Кожна людина в мисочці принесла смаколики — пиріжки, вареники. А знаєте, які квіти найприємніше приймати? Ті, що з домашньої клумби. Вони рідні й прості, як наша пісня. Крім цього, на День села отримали в дарунок живе порося.
Ансамбль має понад 10 комплектів концертних костюмів. Найбільше їх придбав район, коли ним керував Сергій Вахній.
— Ви солідний колектив, казав. Тому маєте солідно виглядати, — додає Людмила Поліщук. — До ювілею цьогоріч район теж дав кошти на костюми.
Учасники "Терниці" дружать між собою. Разом відзначають свята, проводять дозвілля.
— Без суперечок, звісно, не обходиться. Але дуже не сваримося, — говорить Людмила Миколаївна. — Раз їхали на концерт в Узин. Уже покійний вокаліст Толік Кашперенко чекав нас на перехресті. Мали підібрати, але забули і проїхали. Згадали вже на місці. Довго сміялися.
Колектив досі популярний. Чому — запитую.
— Бо немає нічого кращого і більш живучого за українську пісню, — відказує.
На честь ювілею "Терниця" дасть концерт 10 березня у Будинку органної та камерної музики. Початок о 13:00. Вхід вільний.
Коментарі