— Кілька років поспіль по всіх пальцях рук біля нігтів були бородавки. Пробувала вивести їх чистотілом, але безрезультатно. Бородавки не болять, але ними можна за щось зачепитися, — розповідає 26-річна Наталія КИРИЧЕНКО з Гайсина.
Бородавки можуть виникати через різні інфекції, які потрапляють у шкіру.
— Зазвичай інфікування відбувається при безпосередньому контакті з хворим або через різні побутові предмети. Для всіх форм бородавок зареєстровані сімейні випадки. Інфекційний процес обмежується шкірою та зовнішніми оболонками. Тривалість інкубаційного періоду різна — від тижня до року, — каже дерматовенеролог з Вінниці Денис Піддубний, 26 років. — Бородавки — це доброякісні новоутворення, спричинені вірусами папіломи людини. Існує близько 70 ВПЛ. Більшість із них викликають різні клінічні форми бородавок шкіри та слизових оболонок. Деякі з них вважаються канцерогенними і можуть спричиняти розвиток раку шийки матки та раку шкіри.
Звичайні бородавки найчастіше локалізуються на кистях, ступнях, нерідко навколо нігтьових пластинок. Одна з найпоширеніших шкірних хвороб у дітей та підлітків.
Медик радить не займатися самолікуванням, а звертатися до спеціалістів.
— Дерматолог визначить вид бородавки і призначить лікування, потрібне вам, — продовжує Денис Піддубний. — Для лікування звичайних і плоских бородавок лікар зазвичай радить застосовувати аплікації топічних лікарських засобів, що містять саліцилову кислоту, формальдегід або нітрат срібла. Також кріотерапію (замороження. — Газета) рідким азотом тощо. Лазер призначають за умови відсутності ефекту від аплікацій. Множинні бородавки потребують більш ніж однієї процедури кріотерапії з оптимальним інтервалом у 2–3 тижні.
Бородавок можна позбутися народним методом, каже 65-річна Ольга Стадник із Бубнівки Гайсинського району.
— Рецепт чула від діда. Він у свій час допомагав людям з усього району. Аби позбутися бородавок, в останню чверть місяця, на другий день, беремо картоплю, розрізаємо навпіл і мастимо всі бородавки обома частинами. Далі обмотуємо бульбу шерстяною ниткою та закопуємо. Власноруч поливаємо щодня, щоб овоч згнив у землі. За місяць тіло буде чисте.
Коментарі