Учні шкіл Щербанівської ОТГ розраховуються за обіди банківськими картками.
Про це журналісти "Газети" дізналися в керівництва громади.
З 2019 року в усіх школах громади запроваджена безготівкова система розрахунку за шкільне харчування. Це принципова позиція відділу освіти Щербанівської ОТГ.
"Ми спростили процедуру. Щоб не було грошей, щоб не чіпсами діти харчувалися, а гарячого поїли, бо дитина п'ять чи шість годин перебуває в навчальному закладі і вона хоче їсти", — пояснив голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик.
Відділ освіти уклав договір із Приватбанком. Його працівники проводять з учнями уроки фінансової грамотності. Долучають дітей до програми "Юніорбанк" для школярів.
"У школах встановили термінали. Діти перед першим уроком мають можливість підійти до терміналу й сплатити карткою за харчування. Їм допомагає заступник директора або секретар. Термінал без нагляду дорослих не залишаємо", — розповіла заступник голови Щербанівської ОТГ з гуманітарних питань Світлана Мельник.
Таких учнів у громаді вже 70. Більшість - старшокласники. Є й кілька молодших учнів — ті, хто відвідує групу подовженого дня. Зараз школи отримали пропозиції від інших банків. Вивчають, як розширити послугу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Здорожчання шкільного харчування компенсує громада
"За законом, у навчальних закладах не може бути обігових коштів. Якщо в буфеті працює підприємець, він ставить свого продавця і вони приймають гроші. А зі школою — лише безготівковий розрахунок", — наголосила директор Розсошенської гімназії Тетяна Тягнирядно.
У Тростянецькій школі за готівку діти купують свіжу випічку — її виготовляє приватний підприємець. Найближчим часом, за словами Світлани Мельник, громада планує відмовитися від такої співпраці. Хочуть, щоб не лише страви, але й випічку виготовляли працівники школи.
У Розсошенській гімназії повністю перейшли на безготівковий розрахунок.
"У мене ця картка два роки. Це зручно — не треба носити з собою гроші. Я щойно розрахувався за два тижні харчування. За все відповідають вчителі. Вони нагадують, якщо я в школі - маю поїсти. Якщо мене немає, оплата не враховується", — розповів учень 9-го класу Розсошенської гімназії Максим Гриценко.
Маленькі діти теж розраховуються. Вони отримують два чеки й один із них передають заступнику директора з виховної роботи.
Не всі родини поки що підтримали програму. За, відсутності банківської картки дитині не відмовлять у шкільному харчуванні.
"Якщо в дитини немає картки, батьки можуть переказувати гроші на розрахунковий рахунок", — пояснила заступник директора з навчально-виховної роботи Юлія Рощак.
Загалом у чотирьох школах Щербанівської ОТГ навчаються майже 1200 дітей. Безкоштовно харчуються учні початкових класів та діти пільгових категорій. Для інших родин вартість обіду становить 18 грн.
Правоохоронці розшукують двох неповнолітніх полтавців: 11-річного Олександра Олександровича Яценка та 17-річну Ангеліну Ігорівну Будник.
Коментарі