11 березня розпочався Великий піст. Триватиме 7 тижнів. Після Страсного, останнього, відзначають Великдень. Цьогоріч він припадає на 28 квітня.
Журналісту "Газети" настоятель Свято-Покровського храму в селі Ковалівка Полтавського району Володимир Костюшко розповів, що піст - це час духовного очищення.
"Треба контролювати свої емоції: заздрість, злобу, гордовитість, не звеличувати себе над кимось. Піст для того, аби людина вчилася себе стримувати у чомусь. Так повинно бути завжди, просто піст є нагадуванням про це. Перш за все треба залишатися людьми", - каже настоятель.
У ці дні уникають розваг, розважальних ток-шоу, музики, не грають весілля та не вінчаються. Проте дітей хрестять. Перебувають більше часу у молитві та дотримуються певного харчування.
"Ми маємо трішки утримуватись від їжі, щоб тіло своє усмиряти. Коли людина насичена, то мало про що думає. Завжди себе треба підготовлювати із зустріччю з Богом, бо не знаємо що буде наступного дня. Піст потрібен, аби підготуватися до світлого Христового воскресіння", - сказав отець Володимир.
Дотримуватись посту не варто без консультації лікаря вагітним та людям, які мають певні захворювання. Дітей же радять долучати з 5 років до посту. Наприклад, якщо на день давали три цукерки, то в пост — одну. Також давати нескоромну їжу. Головне - навчати молитві, сповідатися і причащатися.
У неділю дозволяється вживати рибу. Серед тижня їдять пісні страви. Їх дуже багато. Меню можна зробити корисним і смачним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Не їж ближнього свого": священик вказав на тонкощі Великого посту
Їсти варто невеликими порціями 6-7 разів на добу. Більше пити води для підтримання водного балансу в організмі.
Під час Посту не дозволяється вживати м'ясо і м'ясні продукти, зокрема, птицю, яйця, молоко і молочні продукти - масло, сметану, сир, кефір, йогурт та інше. Не можна вживати страви, куди ці продукти входять, наприклад майонез.
Риба і рибні продукти, як і олія, дозволені тільки в несуворі пісні дні. Під забороною жирні солодощі, шоколад, випічка і будь-який фастфуд. Заборонено вживати алкоголь.
Замінити м'ясо можна багатими на білок грибами чи бобовими: квасоля, сочевиця, горох. Горіхи теж містять білок, а також кальцій, фосфор, цинк, вітаміни Е і А. Також вони є досить ситними.
Варто у раціон включити крупи. Вони містять багато різних вітамінів, мінералів, мікроелементів і біологічно активних речовин. Проте готувати їх потрібно на воді та без масла.
Корисно вживати овочі: картопля, баклажани, капуста тощо. Їсти овочі можна в будь-якому вигляді, але що менше теплової обробки, то краще. З солодкого обмежитися фруктами, сухофруктами і медом.
Для тих, хто суворо дотримується посту, існує календар, який розділяє піст по тижнях, а кожен тиждень - по днях із певними стравами.
В Україні найдорожче овочі продають у Києві. Найнижчі ціни - у Миколаївській обл.
Коментарі