Сьогоднішня вартість житла у країні неадекватно висока порівняно з реальними доходами українців.
Так вважає Ірина Князєва, заступник голови правління "Дочірнього банку Ощадбанку Росії".
За словами банкіра, реальні угоди на первинному ринку нерухомості часто укладаються за нижчими цінами, ніж декларують і рекламують забудовники. Найчастіше у ціні закладена вартість кредиту. Забудовники, у зв'язку з відсутністю валютного кредитування, змушені повністю його переводити на свої плечі, встановлюючи доларову ціну на квадратний метр і даючи 5-7-річну відстрочку платежу.
"Тому насправді ціна значно менша", - пояснює Князєва.
При цьому вартість житла в Україні неадекватно висока порівняно з реальними доходами населення, підкреслила банкір, додавши, що важливі не просто реальні доходи населення, а офіційні доходи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада каже, що 2013-го "доступне житло" вже отримали близько тисячі сімей
"Це велика проблема. Крім того, існує дуже багато викликів юридичного характеру, що стримують кредитування на ринку", - зазначила експерт.
На думку заступника голови правління "Ощадбанку" Антона Тютюна, варіантом виходу для України (і значним фактором пожвавлення економіки у цілому) може бути будівництво соціального житла, що є свого роду прототипом "хрущовок".
"Це житло побудоване за дешевими технологіями, типового плану, яке коштуватиме 4 тис. грн/кв. м, де прибрані всі хабарі, корупція, де безкоштовно забудовнику даються ділянки з відводом усіх комунікацій і т. д.", - зазначив він.
Банкір також додав, що соціальне житло трохи наблизить вартість квадратного метра до доходів населення, а банки у свою чергу будуть із задоволенням цей сегмент кредитувати.
Коментарі
5