— Оголошення про продаж квартир побачив у центрі міста. Поїхав подивитися, проект мені сподобався, — каже 36-річний Руслан Клопотенко з Черкас. — Зводили три секції. Купив квартиру в першій. Був закладений тільки фундамент. Другу секцію вже збудували, навіть вікна стояли. Третя була зроблена до половини.
Двокімнатна квартира коштувала 527 тисяч гривень. У будинку зробили все, окрім шпаклювання стін, плитки в коридорах і перил. Газ, електрику, воду не підключили. Банк, у який платили кошти, збанкрутував. Гроші ніхто не повертає. 2,5 роки забудовник казав, що нема коштів. Зараз за власний рахунок робимо перила, фарбуємо стіни. Друга секція здана в експлуатацію, але забудовник не віддає людям пакет документів для підключення комунікацій. Зверталися по допомогу до міськради. Толку ніякого. За час, коли будинок будувався, змінилося два мери.
Забудовник водить нас за носа. У нього є ще два проблемні будинки в Черкасах. Там теж люди чекають на підключення комунікацій.
— Придбала квартиру в кредит майже у центрі Львова шість років тому. Будинок чотириповерховий, на два під'їзди. Квадратний метр коштував від 650 до 1300 доларів, залежно від поверху та краєвиду з вікна. Що вище — то дорожче, — розповідає 27-річна Софія Чайківська. Працює асистентом в університеті. Заручена, наречений — програміст.
— Взяла двокімнатну на другому поверсі. Коли укладала договір, робили тільки фундамент. Забудовник обіцяв якісне будівництво, гарне оздоблення, балкон і красиве подвір'я. Домовилися про перепланування квартири. Забрали кілька стін, з'єднали вітальню з кухнею. Зі здачею затягнули на два роки. Для ремонту найняла майстрів, вони впоралися за два місяці. Заплатила 2 тисячі доларів. Ще 1,5 тисячі пішли на будівельні матеріали. Заселилися у вересні 2016-го. Бо закінчувався договір по орендованому житлу. На той час до будинку підключили лише воду й електроенергію, жили без газу. Згодом стало зрозуміло, що й подвір'я не буде. Зверталися до юристів — усе марно. Договори були дуже хитро складені.
У листопаді намагалася підключити електричний котел. З'ясувалося, що в будинку проблеми з електрикою. Забудовник обіцяв поставити новий трансформатор і якісні автомати, але зекономив на всьому. Не зробив навіть заземлення. Електрику вибивало кілька разів на день. Плита на кухні билася током. Напруга в квартирі постійно коливалася. Довелося купити потужний стабілізатор за майже 500 доларів.
З'ясувалося, що є великі порушення у проектуванні. Щоб їх усунути, треба понад мільйон гривень. Знову найняли юристів, вони таки змусили забудовника виправити помилки.
Коментарі