52-річний Павло Банніков за рік збудував дім-напівкулю в селі Баранівка Бережанського району Тернопільщини. Йому допомагали товариш і тесть. Витратив $7 тис. Місцеві називають будинок літаючою тарілкою.
— А хто сказав, що дім повинен бути тільки прямокутний? Це стереотип, — говорить Павло Іванович. За фахом — будівельник. Робить дизайн домів, кафе, ресторанів. — Свою хату звів за кресленням куполів Фуллера, що знайшов в інтернеті. Використовував дерево, глину, солому, чорнозем. Замість фундаменту на землю по колу виклав поліетиленові мішки, наповнені піском, цементом і вапном. Для того щоб конструкція не розвалилася, попередньо замочував їх водою. Наступний шар — мішки з глиною. Каркас будинку — з модринового бруса і дощок. Обтягнув міцним руберойдом. Стіни утеплив тюками соломи. Підлогу вистелив дубовими полінами, засипав їх глиною. Зверху поклав тирсоплити. По такій підлозі взимку можна ходити босим. У хаті є туалет і ванна.
Висота будинку — 7 м. Усередині одна кімната, розбита на сектори.
— Є другий поверх. Але поки не придумав, що там буде. Ліжко з глини сам вимурував. Воно на перший погляд звичайне, а насправді "з підігрівом". Я продумав це, як робив піч. Вона теж особлива, колись такі мурували давні арії. Використовують принцип вільного руху газів. Горять не стільки дрова, як газ, що виділяється. Полум'я горить зверху, а не знизу, як у решті печей. Сусід за зиму втричі більше дров спалив, ніж я. Але в моїй хаті було так само тепло. Зараз усі двері навстіж, бо дуже душно. А влітку навпаки — у хаті прохолодно.
Господар змайстрував дерев'яний стіл зі стільцями, шафу і диван.
— У Бережанах у мене є квартира. Але тут краще. Такої ж форми, як хата, збудував баню і теплицю. В останній поки що живуть голуби. Потім вирощуватиму овочі.
Коментарі