четвер, 22 вересня 2011 08:00

Сім тисяч доларів коштує квартира в Донецьку

Автор: фото: Тетяна ЗАРОВНА
  Цегляну хату на проспекті Хмельницького, у центрі Донецька, продають за 130 тисяч доларів. Це втричі дорожче за будинки в глиб району. Дім зведений у 1960-х на семи сотках. Має дві кімнати на 40 квадратних метрів. Поряд звели офісну будівлю
Цегляну хату на проспекті Хмельницького, у центрі Донецька, продають за 130 тисяч доларів. Це втричі дорожче за будинки в глиб району. Дім зведений у 1960-х на семи сотках. Має дві кімнати на 40 квадратних метрів. Поряд звели офісну будівлю

В оголошеннях про продаж квартир у Донецьку зазначають ціну $10 тис. Пропонують і за $5–7 тис.

Телефоную за кількома оголошеннями.

— 10 тысяч — это опечатка, — кажуть в агентстві нерухомості.

Пропонують квартиру на 90 кв. м за $100 тис. Вона в будинку біля металургійного заводу, потребує капремонту. Інші продавці кажуть — ціна справжня. От тільки адреса "трохи не та". Приміром, продають занедбану двокімнатку в Дружківці, місті за 80 км від обласного центру. Хоча в заголовку об'яви — Донецьк. Таких "помилкових" оголошень — десятки.

За $22 тис. терміново продають 1-кімнатну. "Куйбишевський район, євроремонт" — написано в оголошенні. Начебто недалеко від центру. Насправді це в селищі Північне. До центру Донецька їхати 45 хв.

— Чистий дім. Поряд живе мама Ріната Ахметова. Він у сусідній школі вчився. Район спокійний, — розхвалює ріелтор Надія Семенівна, років із 55.

На оглядини йдемо з парою, яка теж шукає житло. У дворі жодного ліхтаря. Із підвалу тхне гниллю. Стіни під'їзду облуплені. Заходимо в квартиру на першому поверсі. Передпокій — близько 1 кв. м. За шторою — комірчина для одягу.

— Це в нас гардероб, — пояснює господар.

Показує санвузол. Там сидяча ванна, унітаз, пральна машинка та кошик для білизни. Кімната на 14 "квадратів" об'єднана з кухнею 2х2 м. На вікнах ґрати. Перепланування не узаконювали, попереджає господар. У кімнаті стоять двоспальне ліжко та маленька канапа. На розкладній сушарці розвішані шкарпетки. Телевізор — під стелею.

Мама Ріната Ахметова поруч живе

— Якщо братимете, залишу вбудовану кухню, — господар показує крихітні тумби. — Ціну не скидатиму. Це й так дешево.

Також за $22 тис. пропонують двокімнатну квартиру на Петрівці, південно-західній околиці Донецька. Від центру їду півгодини автобусом, далі йду 15 хв. у глиб масиву. Квартира на четвертому поверсі "хрущовки".

— Господарі заселилися 1970 року. Відтоді ремонту не робили. Тому квартира така дешева, — пояснює ріелторка Лариса, 35 років. — Таку ж із дешевим косметичним ремонтом у будинку навпроти торгують на 5 тисяч доларів дорожче.

Оглядаємо житло. Труби водогону та опалення поіржавіли, течуть. Кімнати окремі, на  18 та 12 кв. м. Літня господиня відхиляє гардину, щоб показати балкон. Вийти на нього не зважуюся: бо бетон облупився.

У кінці Петрівки ріелторка пропонує однокімнатку в довоєнній двоповерхівці. Центрального опалення немає. Треба топити грубку. Санвузол у квартирі, а не надворі. Не кожне житло в Донецьку може таким похвалитися, запевняє Лариса. Ціна — $15 тис. Дешевше не буває, говорить ріелтор. Повертаюся в місто маршруткою. До центру Донецька їде близько години.

Житло за $10 тис. усе ж удалося знайти. Власник, що представляється Петром Пилиповичем, пропонує дві кімнати. Вони в старому бараку шахтарського селища на чотири квартири, теж у Петрівському районі. Є водогін. Опалення пічне. Вбиральня надворі. За будинком є 2 сотки городу. Донецькі ріелтори називають таке житло "квартирами на землі". Схоже помешкання в Будьонівському районі пропонують за $7 тис. Від зупинки треба йти через залізницю, лісосмугою, далі 15 хв. приватним сектором. Питаю, чи безпечно там увечері.

— А для чого ж самій ходити по вечорах? Удома треба сидіти, — відповідає ріелторка.

У центрі Донецька однокімнатка коштує не менш як $60 тис. У житломасивних багатоповерхівках — від $18 тис. до $30 тис. За час кризи ціни впали щонайменше вдвічі.

Найдорожче, за $800 тис. продають помешкання у пров. Орєшкова. Це престижна частина Донецька. Апартаменти мають площу 240 кв. м. Обставлені італійськими меблями, є вся побутова техніка. У ціну входять два місця в підземному паркінгу. Житло не можуть продати близько року.

— Чим ексклюзивніше, тим тяжче знайти покупця. Грошовиті клієнти віддають перевагу котеджам. У цю квартиру навіть на оглядини не заходять, — каже ріелтор Світлана Артемова, 40 років. — Цікавляться лише малогабаритними квартирами.

 

Скільки коштують однокімнатки

Вінниця    від $20 тис.

Дніпропетровськ    від $17 тис.

Запоріжжя    від $17,5 тис.

Київ    від $27 тис.

Львів    від $25 тис.

Одеса    від $24 тис.

Харків    від $20 тис.

Хмельницький    від $19,5 тис.

Чернівці    від $19 тис.

 

Зараз ви читаєте новину «Сім тисяч доларів коштує квартира в Донецьку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути