Будівля на вул. Глибочицькій у столиці повинна була стати найвищим в Україні хмарочосом, заввишки 192 м. На 46 поверхах мали бути крамниці, офіси та готель.
Російська компанія "Миракс групп" почала будівництво 2006-го. Відкривати мав президент Росії Володимир Путін. Завершити будову планували 2010-го. Проте, звівши 11 поверхів, об'єкт заморозили. Як і хмарочос "Федерация" у Москві. Його теж зводила "Миракс групп". Голова компанії Сергій Полонський у березні 2011-го оголосив про закриття фірми та вибачився перед покупцями недобудованого житла й офісів. Мовляв, "Миракс групп" не зможе повернути їм гроші. Квадратний метр у київському хмарочосі продавали дорожче $3 тис.
У Києві простоюють дві з трьох будов. Загалом в Україні 18 тис. житлових та офісних довгобудів, порахували в Кабміні. На їх завершення треба понад $4 млрд. Верховна Рада подовжила до 1 січня 2012-го дію "антикризового" закону 2008 року.
— Він забороняє громадянам розривати договори з будкомпаніями, в тому числі за повністю оплачене житло в заморожених об'єктах. Раніше законодавство дозволяло затребувати кошти назад, — говорить провідний спеціаліст компанії "СВ девелопмент" Сергій Костецький, 30 років. — За українськими законами, якщо зміна законодавства відбулася пізніше інвестиційної угоди, слід застосовувати юридичну норму, що діяла на момент угоди. Але жодна людина, яка інвестувала в довгобуд у 2006–2007 роках, не змогла забрати гроші. Громадяни масово судяться із забудовниками. Суди ухвалюють рішення на їхню користь. Але з формулюванням: повернути гроші після завершення дії "антикризового" закону. А його можуть знову подовжити на скільки завгодно. Вкладники прив'язані до своїх довгобудів. До того ж через обвал гривні вони значно втратили. Бо, купуючи квартиру 2008-го за 300 тисяч гривень, тобто 60 тисяч доларів, на руки отримають ту ж суму в гривнях. Але в доларах це вже значно менше.
Коментарі