Ексклюзиви
понеділок, 24 жовтня 2011 06:45

"Система освіти змушує вчителів займатися репетиторством"

— Раніше такого поняття не було — репетиторство. Іноді діти ходили на додаткові заняття. Хтось хотів поступити у престижний вуз, а чиїсь батьки прагнули зробити з дитини вундеркінда з тієї ж англійської мови, — говорить Катерина Терищук, 66 років. Із 1995-го по 2000-й працювала завідувачкою Миргородського міського відділу освіти.

— Система освіти змушує і вчителів, і дітей займатися репетиторством. У 8–11 класах має бути не більш як 10 предметів. А зараз — 22–24. Виходить, що у школі дають знання про все, і ні про що конкретно. У той же час кожен учитель вимагає від школяра певного рівня знань. От і переплітаються з одного боку бажання вчителя підзаробити, а з іншого — неможливість дитини фізично засвоїти знання, які вимагає шкільна програма. Це провокує в учнів неврози, психічні розлади.

Який тут може бути вихід?

— Треба переглянути кількість предметів у школі. У молодших класах дати ази знань. Потім із дітьми працювати диференційовано, як це роблять у багатьох країнах світу. Школа має давати те, до чого в учня лежить душа. Залишити математичний, природничий цикли предметів і обов'язково фізичний розвиток.

Чому раніше репетиторства було менше?

— Освітяни мають мізерні зарплати і компенсують їх додатковими заняттями. Раніше було інше ставлення до цього в системі освіти. Якщо дитина має слабкі знання, значить учитель недопрацював. У школах організовували факультативи із різних предметів. Усі, хто хотів, могли на них ходити безкоштовно.

У селах теж наймають учителів?

— У селах учителі відповідальніше ставляться до роботи. Та й населення значно бідніше, не в кожного є кошти платити за репетиторство. І діти в селі інші. Вони привчені до праці, відповідальніші. До того ж у селі не у всіх є інтернет. Там діти працюють із книжками. А підручник дає глибші знання. Зауважте, сільські учні, які не наймають репетиторів, не гірше міських вступають у престижні вузи.

Зараз ви читаєте новину «"Система освіти змушує вчителів займатися репетиторством"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути