Ексклюзиви
четвер, 29 жовтня 2009 17:13

Попит на ношений одяг зріс удвічі

"До нас стало більше людей ходити. Одягаються самі, дітям купують", — говорить 60-річна Валентина Чередниченко. Вона продає речі секонд-хенд на полтавському ринку Алмазний.

— Ми щороку возимо товар на Сорочинський ярмарок. Цього літа продавці нового одягу навіть не вернули грошей, які заплатили за містове, за машину. Новий товар же дорогий, а качество яке? А ми нічого назад не привезли, все розпродали. Раз на 10 років у нас так получилося — втричі більше вторгували, ніж зазвичай.

Речі секонд-хенд, які продають поштучно, зросли в ціні у середньому на третину. Продавці пояснюють: подорожчала закупівля.

— Якщо рік тому найдешевший товар коштував 2,8 долара за кілограм, то тепер — 3,5 долара по нинішньому курсу, — каже Валентина Андріївна. — Містове на ринку подорожчало. От і товар продаємо дорожче. Але це все одно краще, ніж брати на базарі втридорога нові вєщі, пошиті під Кобеляками. А на секонді вони ж ексклюзивні. У мене є постійні клієнти, які працюють за кордоном. Вони приїжджають і купують одяг тут. За ті гроші, що там заробляють, не можуть брати фірмові якісні речі. Наприклад, фірми "Некст", "Дороті Перкінс". Може, хто й купив би щось нове, так у людей грошей немає.

На ринку Алмазний продають одяг секонд-хенд і стоковий. Жінка років 60 розглядає куртку. Запитує в продавщиці ціну.

Краще піду на вагу куплю за двадцятку

— 60 гривень, — відказує та.

— Ого, як дорого. А за 40 не віддасте?

— Ідіть собі далі. Сказала — 60.

— Я краще піду на вагу куплю за двадцятку.

— Ідіть, беріть на вагу. Там фігню вам підсунуть, — спокійно говорить продавщиця, забирає куртку, вішає її і поправляє решту.

Торговці із сусідніх наметів обговорюють магазини секонд-хенду:

— Там сплошні ганчірки висять. Тільки на тремпелях, от люди й купуються на них. А в нас нормальні вєщі. Чого ми їх за копійки будемо віддавати?

Троє дівчат шукають на секонді обновки.

— Через цю кризу нові речі дуже не купиш, а щось нове, модне вдягти хочеться, — каже 19-річна Карина. Прізвища не хоче називати, бо соромиться, що купує ношений одяг. — У мене подруги підуть, на тридцятку накуплять класних шмоток. А мені щось не щастить.

Дівчина міряє салатовий джемпер і широкий синій пояс, розшитий блискітками. Бере обидві речі за 60 грн.

Одяг, який довго не купують, продавці викладають купами на розпродаж. Торгують по 1–10 грн за штуку. У магазинах секонд-хенд можна купити речі на вагу. Що не день, ціна за кілограм зменшується.  Щойно завезений товар продають по 89, 49 і 19 грн/кг залежно від якості. Останнього дня, коли вибір невеликий, — по 49, 19 і 9 грн.

Попит на ношений одяг зріс у Полтаві протягом останнього року щонайменше вдвічі.

Одяг секонд-хенд дезинфікують і прасують з обох боків

Ношені речі дезінфікують пароповітряною або пароформаліновою сумішшю в спецкамерах за високої температури. Перед носінням санітарні лікарі рекомендують обов"язково прати їх, якщо можливо — кип"ятити та прасувати з обох боків. Узимку — вивісити на кілька днів на мороз, коли температура нижче -5°С. Щоб уникнути грибкових захворювань, взуття зсередини слід протерти спиртом або обробити антибактеріальним спреєм.

Стокові магазини торгують нерозпроданими партіями нового товару, колекціями минулих сезонів і складськими залишками. У них недорого продають фірмові речі.

Секонд-хенд — речі, що були у вжитку. Серед них трапляються нові, які не підійшли їх власникам. На таких є й цінники. Буває одяг чи взуття ексклюзивної, ручної роботи.

Зараз ви читаєте новину «Попит на ношений одяг зріс удвічі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути