Студенти деяких полтавських вузів під час навчання мають можливість проходити практику або стажування за кордоном.
Студенти технологічного факультету Полтавського університету економіки і торгівлі стажуються в готелях Анталії в Туреччині, на підприємствах Росії.
— Співпрацюємо з готельною мережею "Папіллон". Щороку направляємо 40–60 студентів. Окрім навичок фахової роботи, вони отримують мовну практику, бо, крім українців і росіян, там багато туристів, — розповідає Володимир Шкарупа, декан технологічного факультету. — Працюють офіціантами, барменами, в службі рецепції, анімації, на кухні. Турецька сторона безкоштовно забезпечує харчі і проживання. Ще й платять заробітну плату. На сьогодні це 200 доларів. Тим, хто приїжджає наступного року, платять більше.
Головний критерій — знання іноземної мови
Відбирати студентів на стажування менеджери мережі приїздять до Полтави.
— На співбесіду студентів рекомендують факультети. Вони повинні добре навчатися і знати іноземну мову. Дивляться, щоб були комунікабельні, чемні, привітні, — говорить Володимир Григорович.
По закінченні стажування видають сертифікати з підписом власника комплексу, що може бути рекомендацією при влаштуванні на роботу.
Студенти ПУЕТ також мають можливість проходити виробничу практику з професійним стажуванням на російському консервно-переробному підприємстві "Конпрок", що в місті Бєлгород.
Студентів Полтавської аграрної академії відправляють на навчальну практику до Швеції, Данії, Німеччини, Швейцарії.
— Головний критерій при відборі — знання іноземної мови, — пояснює Ольга Гетя, начальник міжнародного відділу вузу. — Студенти вивчають сільське господарство європейських країн, живуть у фермерських господарствах. Господарі годують, дають безкоштовне житло і кишенькові гроші. Проїзд оплачують самі студенти. Практика спрямована не на заробляння грошей, а на отримання досвіду.
У Полтавському педагогічному університеті на стажування за кордон їздять тільки студенти іноземного відділення факультету філології та журналістики.
— У нас укладені договори зі Швецією, Данією, США, — говорить ректор Микола Степаненко. — Проводимо конкурсний відбір серед тих, хто добре знає мову. Це як метод заохочення. Вчаться в закордонних університетах місяць, два чи три. Потім складають іспити.
Коментарі